1. Fischer.cz
  2. Bahamy
  3. Bahamy
  4. Praktické informace

Praktické informace o Bahamách

Na-Bahamach-je-krasne,-plaze-jsou-uzasne.jpg

Přečtěte si rady ohledně pitné vody, elektrického proudu, bezpečnostní situace a síle slunečních paprsků na Bahamách. Během dovolené se určitě budou hodit.

Elektrický proud

Elektrická síť na Bahamách je koncipována dle americké normy. Proto v ní teče napětí 110 V a zásuvkový systém využívá ploché kolíky typu A. Pro přivezené přístroje umožňující přepínání mezi 110 a 220 V budete potřebovat zásuvkový adaptér, pro výhradně 220V přístroje také měnič.

Měniče i s adaptéry je možné zakoupit již v České republice ale též na místě, recepce mezinárodních hotelů je případně rády zapůjčí.

Voda

Pozor! Voda z řadu není na Bahamách pitná, její konzumace může vyvolat střevní potíže! Pijte tedy výhradně balenou vodu, která je k dostání ve všech obchodech a hotelích.

Bezpečnost a kriminalita

Turistická centra a okolí hotelů jsou bezpečná a turistům žádné nebezpečí nehrozí. To samé platí i pro většinu Baham, včetně menších ostrovů. Nutné je pouze předcházet kapesním krádežím a hlídat si zavazadla, hotovost i doklady.

Ve městech Nassau a Freeport kvůli koncentraci značeného množství chudých uprchlíků z Haiti dochází i k ozbrojeným loupežným přepadením. Nedoporučuje se chodit o samotě mimo tamní hotely.

Opalování

Nad bahamskými ostrovy září krásné, ovšem nevyzpytatelné tropické slunce. Každý Evropan by se měl řídit zásadami zdravého opalování, používat krémy s vyšším ochranným faktorem, nepohybovat se pod přímými paprsky v poledních hodinách a nosit pokrývku hlavy.