1. Fischer.cz
  2. Bahrajn
  3. Aktivity a zábava

Aktivity a zábava na Bahrajnu. Co dělat na dovolené

Sport na dovolené na Bahrajnu: golf, formule i potápění

Jednotlivé hotelové areály nabízí spoustu možností ke sportování – tenisové kurty, bazény, posilovny nebo víceúčelová hřiště (to vše často v kryté podobě). Tradiční aktivitu na Bahrajnu představují projížďky na velbloudech či na koních (arabský plnokrevník).

Golf

Na ostrově bylo vybudováno několik špičkových golfových resortů jako Awali Golf Club a Royal Golf Club.

Adrenalin

Nejznámější sportovní lokalita celého Bahrajnu? Bezesporu motoristický okruh BIC (Bahrain International Circuit) u Sachíru. Od roku 2004 se na něm pravidelně konají závody Formule 1, v posledních letech dokonce hned ten úvodní. Alespoň trochu pocítit jejich atmosféru můžete při jízdě motokárou na sousední trati.

Motoristický okruh BIC

Další možnost vzrušení máte ve větrném tunelu Gravity Indoor Skydiving. V proskleném tubusu o výšce 12 metrů si vyzkoušíte pocity jako při seskoku padákem.

Vodní sporty

Kromě „běžných“ plážových sportů jako wakeboarding, paddleboarding a parasailing vás na Bahrajnu čeká opravdová specialita. Jedná se totiž o jedinou zemi na Blízkém východě, kde je možné za určitých podmínek perlové potápění/šnorchlování.

Historické památky

Na tisíce let dlouhé bahrajnské dějiny upomíná řada pamětihodností a zajímavých míst. Navštivte například:

První ropný vrt na Bahrajnu

Moderní architektura

Velká mešita al-Fátih pro 7 tisíc věřících z roku 1988 se pyšní největší sklolaminátovou kupolí na světě. V roce 2021 byl vysvěcen největší katolický kostel na Arabském poloostrově, katedrála Panny Marie z Arábie. K novodobým symbolům Bahrajnu patří také mrakodrapy v Manámě. Vynikají mezi nimi jehlanovitá dvojčata World Trade Centre s trojicí vrtulí větrné elektrárny.

Nakupování

Na Bahrajnu si můžete užít spoustu nákupních možností na tradičních trzích i v moderních obchodních centrech. Na největším tržišti Bahrajnu „Manama Souq“ mají zboží snad ze všech zemí Perského zálivu. Hlavní vchod do něj tvoří historická budova Bab Al Bahrain z roku 1949. V tržnici Capital Mall, jenom kousek od nákupní galerie Seef Mall, se prodávají tradiční, ručně vyráběné výrobky. Dalším velkým obchodním centrem je Marassi Galleria na severu poblíž umělých ostrovů Amwaj. Takřka nepřetržitým společenským životem žije šarmantní čtvrť Block 338 plná restaurací, kaváren, klubů a obchodů. Najdete ji nedaleko mešity al-Fátih v Manámě.

Suvenýry

K oblíbeným suvenýrům, které si turisté vozí z dovolené na Bahrajnu, patří datle, perly, parfémy, vykuřovadla, koberce, keramika a šátky.