Pláže v Bahrajnu

Nádherné pláže Bahrajnu vás oslní bílým pískem a spoustou zábavy

Pobřeží Bahrajnu vás okouzlí půvabnými plážemi s jemným bílým pískem, spoustou sluníčka, zvolna se svažujícím mořským dnem a čistou, průzračnou vodou. Často patří k hotelovým komplexům a vstup je vyhrazen pouze ubytovaným hostům, vybírat ale můžete i z řady pláží veřejných. Pláže v severní části ostrova jsou většinou stavebně upravené a s bohatým servisem. Na jihu mají převážně přírodní charakter. Využít můžete také rozsáhlý aquapark Lost Paradise of Dilmun.

Nejkrásnější pláže Bahrajnu

Přírodní zázrak v maledivském stylu, který musíte vidět, to je mizející ostrov Jarada. Ostrůvek o rozměrech několika desítek metrů čtverečních se objevuje a mizí podle hladiny přílivu a odlivu. To znamená, že dvakrát za den ho pohltí moře a dvakrát denně se stává lákadlem pro turisty, kteří se zde koupou, fotí či piknikují. Na Jaradu, vzdálenou zhruba 20 kilometrů východně od Bahrajnu (směrem do Kataru), se dostanete jedině lodí.

Vyhlášený je také plážový klub Solymar na umělém ostrově Amwaj. Zaujme především milovníky rušné zábavy, nabízí několik barů, pořádají se tu četné společenské akce a navazuje na něj jachetní marina.

Ostrůvek Jarada u Bahrajnu

Veřejné pláže

Z desítek pláží pro veřejnost bez poplatku vyzkoušejte například:

  • klidnou Malkiya Beach,
  • rodinnou Abu Subh (Diraz Beach),
  • na první pohled nekonečnou Dry Dock Beach,
  • menší městskou pláž Budaiya naproti umělým ostrovům Salman City,
  • Al Jazayer Beach nedaleko rezervace Al Areen a motoristického okruhu u Sachíru.