Jezera kolem Burgasu

Lokalita: Bulharsko Burgas a okolí Jezera kolem Burgasu
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Jezerní oáza nerušené rekreace kolem Burgasu

Pláně, táhnoucí se směrem na západ od známého bulharského turistického centra Burgas, oplývají množstvím malebných sladkovodních jezer. Jsou jako stvořená k letní rekreaci, rybolovu, plachtění a pohodové romantické turistice v okolní přírodě.

Jezerní planina se rozprostírá západně od pobřeží Burgaského zálivu zhruba 30 kilometrů do vnitrozemí. Z něj jsou velká jezera napájena říčkami jako Prochodska či Rusokarentska a sama pak vytvářejí četné laguny a slepá ramena.

Poznejte pozoruhodné ekosystémy Bulharska

Oblast kolem Burgasu formují tři velké vodní plochy. Tou největší je jezero Mandrensko (Mandra) jižně od města. Na severu se rozprostírá rozlohou nejmenší Atanasovsko jezero, které je však nejrozsáhlejší a ekologicky nejdůležitější zásobárnou sladké vody v Bulharsku. Burgaské jezero mezi nimi zasahuje do aglomerace samotné.

Kolem všech tří jezer se vytvořily zajímavé a unikátní ekosystémy, které jsou pečlivě chráněny v několika přírodních parcích. Během pobytu u Burgaských jezer tu při procházkách můžete potkat četné zástupce balkánské fauny a flóry. Jedná se především o více než 300 druhů ptáků včetně vzácného pelikána, sluky či kormorána.

  • Neváhejte tedy a navštivte jezera kolem Burgasu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím