Burgas

Lokalita: Bulharsko Burgas a okolí Burgas
Typ: Město

Náš názor

Burgas, pulzující prázdninové centrum

Druhým největším městem černomořského pobřeží (po Varně) je malebný Burgas se zhruba 200 tisíci obyvateli. Velmi známé dovolenkové letovisko oplývá atraktivním centrem plným zeleně a krásných promenád se stylovými kavárnami a restauracemi.

Atraktivní Burgas leží zhruba 100 kilometrů jižně od Varny v ústí stejnojmenného zálivu, na který směrem do vnitrozemí navazuje Burgaské jezero. Kolem zálivu se táhne celá řada známých rekreačních center jako Sozopol, Pomorie či Černomorec.

Seznamte se s dějinami a kulturou Bulharska

Historie Burgasu se začala psát již ve starověku, kdy tu staří Řekové založili tehdy významný přístav. Později zde Turci postavili i mohutnou pevnost, jež se však nedochovala. Městu dnes vévodí pozoruhodná novodobá katedrála Cyrila a Metoděje, která je díky svým kupolím a vysokým věžím vidět už z daleka.

Dovolená v Burgasu se může stát i zajímavým výletem do historie Bulharska, pokud navštívíte známé a expozičně bohaté archeologické muzeum. To přerostlo svůj původní účel a vyčerpávajícím způsobem dnes mapuje také umění, etnografii a přírodu země. Zajímáte-li se o ikony, navštivte kostel Matky Boží. Chvíle klidu a odpočinku si užijete v Mořských zahradách.

  • Neváhejte tedy a navštivte Burgas v Bulharsku.

Podobná místa