Sozopol

Lokalita: Bulharsko Burgas a okolí Sozopol
Typ: Město

Náš názor

Sozopol, středisko rekreace a kultury

Od počátku minulého století dávala původně malému rybářskému přístavu Sozopol přednost bulharská literární a umělecká smetánka. Proto se mu přezdívá „město malířů a rybářů“. Dnes je tvořen dvěma částmi, starým městem na poloostrově a moderní oblastí kolem pláže Charmanite na pevnině.

Sozopol najdete 30 kilometrů jihovýchodně od Burgasu, kousek od dalšího význačného bulharského letoviska Černomorec. S oběma městy je spojený rychlostní silnicí. Jižním směrem se rozkládá pohoří Strandža s řekou Ropotamo.

Bohémský Sozopol

Okouzlující domy z 19. století na skalnatém mysu, desítky barů a restaurací, dvě pěkné pláže a živá promenáda, to je dnešní Sozopol. Prvních deset dní v září hostí umělecký festival vážné hudby, jazzu, divadla a poezie Apollonia. Během celého léta se pod otevřeným nebem konají koncerty populární hudby.

Navštívit můžete kostel Sveti Zosim, uctívající patrona námořníků. Naproti sídlí sozopolská městská knihovna, tvořící jevištní pozadí dočasného amfiteátru stavěného pro potřeby festivalu. Jako koncertní sál je během něj využíván kostel sv. Cyrila a Metoděje. Za knihovnou se ukrývá archeologické muzeum s rozsáhlou sbírkou antických amfor a řeckého nádobí. Po starém městě je rozptýleno i několik kaplí ve tvaru přístřešku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím