Písečné pláže v Burgasu a okolí

Pro Burgas a jeho okolí, stejně jako pro celé Bulharsko, jsou typické rozlehlé pláže pokryté jemným pískem. Jižně od Burgasu se nacházejí krásné a zajímavé pláže. Velice pěkná je i městská pláž s jemným pískem. Na ní je řada atrakcí, středisko vodních sportů, bary i plážové restaurace.

Nejkrásnější pláže kolem Burgasu

Slunečné pobřeží

Nejznámější letovisko v destinaci Slunečné pobřeží láká na krásně teplou vodu a bezmála 8kilometrovou písečnou pláž. V některých místech dosahuje šířky i přes 200 metrů. Nejen děti určitě ocení, že do Černého moře klesá jen velmi pozvolna. Díky své čistotě, servisu a přístupnosti pro všechny věkové kategorie si vysloužila ocenění Modrou vlajkou.

Bulharsko-Burgas-Jizni-cast-Slunecneho-pobrezi.jpg

Nesebar

Pěkné, široké pláže s jemným pískem se táhnou severně i jižně od historického letoviska Nesebar. Jsou jako stvořené pro rodiny s menšími dětmi, neboť do Černého moře se svažují velice mírně a na dně netrefíte na žádný kámen. Slunečníky s lehátky si lze pronajmout za nevysoký obnos, pestrá je i nabídka vodních sportů a aktivit.

Svatý Vlas

Pláže ve středisku Svatý Vlas nejsou tak široké jako jinde v Bulharsku. Od pobřeží se totiž poměrně rychle zvedají lesnaté kopce, proto na ně není tolik místa. Přesto je rozhodně nevynechejte, kromě toho, že jsou čisté a příjemně písčité, nebývají přeplněny rekreanty a nabízí skutečný klid.

Primorsko

V Primorsku najdete jedny z nejlepších a nejčistších bulharských pláží. Severní pláž je asi 3 kilometry dlouhá, písečná, lemovaná dunami. Nadchne každého, kdo se chce vydovádět v mořských vlnách. Jižní pláž se táhne v délce asi 2 500 metrů k letovisku Kiten. O tom, že uspokojí především neplavce, malé děti a seniory svědčí to, že ještě 50 metrů od břehu voda sahá pouze ke kolenům.