×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Černá Hora
  2. Černá Hora
  3. Místa
  4. Boka Kotorská

Boka Kotorská

Lokalita: Černá Hora Černá Hora Boka Kotorská
Typ: Památka UNESCO

Boka Kotorská, mnohem více než unikátní záliv

Oblast Boky Kotorské, součást světového dědictví UNESCO, je fascinující z několika důvodů. Boka Kotorská jako taková je největším zálivem na jadranském jihu. Město Kotor vás nadchne svou neopakovatelnou středověkou atmosférou a velice působivé jsou i další obce na březích zálivu v čele s letoviskem Herceg Novi.

Záliv Boka Kotorská měří přes 30 kilometrů, tyčí se nad ním přes tisíc metrů vysoké hory a má značně nepravidelný tvar. Do černohorské pevniny se zakusuje u obcí Mirišta a Žanjic, protilehlý břeh je v tomto úseku v délce 6 kilometrů ještě chorvatský. Záliv se skládá z hrdel širokých často jen několik stovek metrů a z ploch podobných jezerům. Na břehu prvního takového jezera leží rekreační středisko Herceg Novi, u druhého najdete jachetní marinu Tivat. Teprve na samém konci posledního, čtvrtého jezera vítá turisty historické město Kotor.

Architektura, doplňující Boku Kotorskou

K hlavním lákadlům Kotoru patří nádherná katedrála sv. Tripuna z 12. století, za návštěvu stojí také Námořní muzeum a místní měšťanské domy. Ve zdejších kavárnách stojí za to vychutnat si šálek vynikající kávy. Historické centrum plné úzkých uliček a staveb v románském, gotickém, renesančním a barokním slohu obklopují hradby dlouhé 4 500 metrů a vysoké až 20 metrů.

Ve starém rybářském městečku Perast, které je zřejmě nejlépe zachovalým barokním místem na Jadranu, můžete obdivovat katedrálu sv. Nikoly a malebný ostrov Gospa od Škrpjela. A nadšení sportovci si mohou vyšlápnout některý z mnoha okolních kopců. Jejich převýšení zvláště v oblasti Lovćenu je skutečně prvotřídní.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Doba transferu z letiště

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje