×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Chorvatsko
  2. Dalmácie
  3. Místa
  4. Biokovo

Biokovo

Lokalita: Chorvatsko Dalmácie Biokovo
Typ: Přírodní zajímavost

Biokovo, paráda nad dalmatským pobřežím

Ohlédnete-li se z krásných oblázkových pláží střední Dalmácie směrem do vnitrozemí, spatříte nádherný horský masiv Biokovo. Zvláště v okolí letoviska Makarská se jeho svahy zvedají k nebi hodně zprudka. Úchvatným, světle zbarveným vápencovým skalám dominuje štít Sveti Jure (1 762 m n. m.), zkrocený silnicí (zpoplatněnou) vedoucí až na jeho vrchol.

Pohoří Biokovo, jehož významná část tvoří přírodní park stejného názvu, se táhne podél jadranských břehů v délce asi 35 kilometrů. Začíná u řeky Cetiny a sedla Dubci na severozápadě (za nimiž pokračuje další hornatina Mosor) a končí na jihovýchodě mezi sedly Kozica a Staza, kde na něj navazuje pohoří Rilič.

Biokovo je nádherné místo pro výlety a cykloturistiku

Přestože je Biokovo pouze několik kilometrů široké, dosahuje na mnoha místech výšky přes 1 700 metrů, což umožňuje za dobrého počasí dohlédnout přes Jadran až do Itálie. Kochat se ovšem můžete i pěknou chorvatskou flórou (stovky rostlinných druhů) a faunou (medvědi, vlci, jeleni, hadi).

Kopce od moře pokrývají husté borovicové lesy a jejich svahy mají takový sklon, že výšlapy do nich jsou vhodné hlavně pro zkušenější turisty (trasy však nejsou vždy dobře značeny). Na druhé straně klesají o poznání pomaleji, proto se hodí i k méně náročným procházkám. A do obce Veliko Brdo lze vyjet také autem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Biokovo v Dalmácii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje