Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Stari Grad na Hvaru, dovolená, která vás pohltí a nepustí

Významné letovisko Stari Grad, zároveň druhé největší město populárního chorvatského ostrova Hvar, se rozkládá na jeho severozápadní straně, v protáhlém Starigradském zálivu. Připlouvají sem trajekty ze Splitu, pevninské metropole Dalmácie, zároveň je odsud dobře dostupný – a z určitých míst i viditelný – severně ležící ostrov Brač. Stejnojmenné největší město Hvaru se nachází asi 15 kilometrů daleko.

Pláže Stari Grad jsou nejen pro romantiky

Krajina kolem rekreačního centra Stari Grad je spíše rovinatá, zhruba 500 metrů vysoké pahorky se zvedají především nad jižním pobřežím. Okolí se tady krásně zelená hustou vegetací, často přerušovanou levandulovými lány a vinohrady. Ve spojení s pěknými plážemi, mnoha malebnými kouty a rozsáhlou nabídkou vodních sportů se jedná o ideální místo k prožití perfektní rodinné dovolené v Chorvatsku.

Pro jadranské pobřeží kolem Stari Gradu jsou typické malé písečné a kamínkové pláže, skalnaté zátočiny ve stínu borovic a betonové opalovací plochy u některých hotelů. Koupání je tady vůbec jako stvořené především pro romantiky, jak dokládá populární Modrá laguna v zátoce Žukova, a pro dobré plavce – přístup do vody je často poměrně příkrý.

Další rekreační střediska poblíž Stari Grad, Hvar

Výlety Stari Grad a další zábava

Stari-Grad.jpg

Stari Grad disponuje velice dobrým turistickým vybavením. Na jachetní přístav navazuje příjemný parčík a malé centrum s dostatkem restaurací, vináren a obchůdků se suvenýry. Využít však můžete i služeb supermarketu, banky, lékárny, taxislužby a letního kina.

Sportovní vybavení zahrnuje tenisové kurty, cyklistiku, fotbalové hřiště, vynikající podmínky k potápění, jachtingu a windsurfingu. Večer se k životu probouzí diskoterasa, klub a zvláště během kulturního festivalu Starigradské léto je na programu celá řada zajímavých vystoupení. Co ještě stojí za návštěvu v rámci pobytu na Hvaru:

  • dochovaná starověká parcelace Starigradské polje, zapsaná i na seznam dědictví UNESCO,
  • Tvrdalj, malebné letní sídlo básníka Petara Hektorovjće s etnografickou expozicí,
  • muzeum a lapidárium v dominikánském klášteře,
  • palác Biankini s galerií,
  • výlet na mys Kabal s pěkným výhledem.

  • Zpět na přehled informací o Dalmácii a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace