1. Fischer.cz
  2. Chorvatsko
  3. Praktické informace

Praktické informace Chorvatsko

Covid-19, podmínky cestování Chorvatsko

Načítám...
Opalovani-v-Dalmacii.jpg

Chorvatsko je sice nejbližší přímořskou lokalitou České republiky, přesto doporučujeme pročíst si základní informace, které se budou během dovolené hodit.

Elektrický proud

Napětí v elektrické síti je v Chorvatsku stejné jako v České republice, tedy 220 V / 50 Hz. I zásuvky jsou totožné s českou normou, není tudíž nutný žádný adaptér ani měnič.

Voda

Vodovodním řadem proudí po celém Chorvatsku pitná voda. Její úprava je řízena legislativou Evropské unie, bez jakýchkoliv problémů ji můžete využít k přímé konzumaci, vaření i osobní hygieně.

Bezpečnost a kriminalita

Chorvatsko je zemí velice bezpečnou a rekreantům v ní nehrozí žádné nebezpečí. Vzhledem k čilému turistickému ruchu jsou časté drobné krádeže osobních věcí na plážích a kapesní krádeže v letoviscích. Dbejte proto zvýšené obezřetnosti, nenechávejte nikde opuštěná zavazadla a hlídejte si hotovost, platební karty a osobní doklady.

Opalování

U moře je intenzita slunečních paprsků vyšší než v České republice, navíc chorvatské pobřeží již spadá pod subtropy. Dodržujte proto základní pravidla zdravého opalování dle typu pleti.

V praxi to znamená používat krémy s příslušným ochranným faktorem nejenom u dospělých, ale hlavně u dětí. Na přímém slunci noste pokrývku hlavy, obzvláště v nejteplejších letních měsících. Zrak si chraňte používáním tmavých slunečních brýlí s ověřeným ochranným filtrem. V poledních hodinách se nevystavujte přímým slunečním paprskům, raději tuto dobu prožijte ve stínu nebo v hotelu.

Opalování „nahoře bez“ je na veřejných plážích možné, k dispozici jsou taktéž pláže naturistické.