×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Důležité informace pro cesty do Dominikánské republiky

Státní zřízení

DominikanskaRep-Dovolenou-v-Dominikanske-republice-prozijte-v-klidu-a-v-pohode.jpg

Dominikánská republika je republikou prezidentskou. Každé čtyři roky se volí prezident, viceprezident a zákonodárci univerzálním volebním hlasováním (pouze dospělí).

Administrativně-správní členění země

Dominikánská republika se člení na 31 provincií a jeden Distrito Nacional - hlavní město Santo Domingo (2,9 miliónů obyvatel).

Jazyky

Úředním jazykem na ostrově je španělština, dalšími používanými jazyky jsou angličtina a francouzština.

Časový posun

V Dominikánské republice je o pět hodin méně než v České republice. Jelikož se na ostrově nezavádí letní čas, je v létě časový posun mínus šest hodin.

Měna a peníze

Měna

V Dominikánské republice se platí americkými dolary (USD) nebo dominikánskými pesy (DOP). Pro aktuální kurz doporučujeme navštívit oficiální stránky ČNB.

Kreditní karty

Na mnoha místech můžete platit také kartou, kterou akceptuje většina hotelů, restaurací i obchodů. Je ale třeba počítat s tím, že pro platby bývají nastaveny minimální limity.

Směnárny, banky

Banky mají otevřeno obvykle od 8.30 do 15.00 hodin, na letišti déle. Nejlépe se směňují americké dolary, a to jak v hotovosti, tak v šecích. Podmínkou je vždy předložení cestovního pasu. Ostatní měny lze pak směnit pouze na některých místech. Oproti směně v hotelu bývají kurzy v bankách výhodnější.

Komunikace

Pošta

V Dominikánské republice klasické poštovní služby nefungují. Pohledy nechte v hotelu na recepci, kde se nachází schránka, kterou vybírá soukromá služba 1-2x týdně. Cena známky do Evropy je 2 dolary (USD). Doručení trvá okolo dvou týdnů.

Telefonování

Telefonovat můžete z hotelového pokoje, účet dostanete poslední den při odjezdu. Cena hovoru do Evropy je okolo 3 dolarů. Při volání z pevné linky i z mobilního telefonu (včetně SMS zpráv) je nutné zadat předvolbu země, pro Českou republiku +420, kód města a pak samotné číslo. O sazbách volání z Dominikánské republiky v případě mobilních telefonů se informujte u svého operátora. Mezinárodní směrové číslo pro Dominikánskou republiku je +1.

Internet

Ceny připojení k internetu se pohybují okolo 4 dolarů (USD) za 15 minut, hodina vyjde na 8-10 dolarů. Většina hotelů má wifi připojení na recepci hotelu zdarma, na pokojích za příplatek.

Kontakty na úřady

Honorární konzulát České republiky v Dominikánské republice

  • Ave. Bolívar No. 830, La Esperilla, Apto pastal 3673 Santo Domingo
  • Telefon +1809 685 6900, +1809 682 7605, +1809 221 5602
  • Fax +1809/2215607
  • E-mail santodomingo@honorary.mzv.cz
  • Web www.mzv.cz/havana (působnost pro Dominikánskou republiku)
  • Provozní hodiny úřadu pondělí - pátek 08.00 - 12.00, 14.00 - 17.00

Zdravotní péče

Lékařské ošetření

V každém hotelovém resortu je lékařská služba 24 hodin. Ošetření se platí v hotovosti na místě. Jedna návštěva u lékaře se pohybuje mezi 100 – 150 dolary (USD). Pečlivě si uschovejte veškerá potvrzení od lékaře. Pokud máte pojištění u ERV Evropské pojišťovny, na základě podmínek sjednaných ve smlouvě vám budou po návratu náklady spojené s ošetřením vráceny. Pokud máte uzavřené cestovní pojištění u jiné cestovní pojišťovny, postupujte dle jejích pokynů.

Celní předpisy

Při návratu není povoleno odvážet v hotovosti více než 10 000 dolarů nebo jakoukoliv jinou měnu ve stejné hodnotě. Z důvodu měnové politiky doporučujeme všechny pesos utratit, jelikož vývoz i dovoz dominikánské měny je zakázán.

Co se týče vývozu alkoholu a tabáku, na osobu je povoleno: 2 litru alkoholu s obsahem alkoholu do 22 %, 1 litr s obsahem alkoholu nad 22 %, 200 kusů cigaret a 50 kusů doutníků.

Dále mějte na paměti, že je zakázán vývoz surového zlata a minerálů, a to i larimaru a jantaru, korálů a jiných předmětů vylovených z moře.

(Aktualizované podrobnosti naleznete na webových stránkách MZV o Dominikánské republice.)

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje