×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Fauna a flóra v Dominikánské republice

Co roste v Dominikáně a jakou rozmanitou flóru tu můžete vidět?

V Dominikánské republice najdete místa, kde nikdy neprší, i ta, kde déšť ani na den neustane. Zejména v nížinách, ale také na svazích, se vyskytuje subtropický les, bujný zelený porost s množstvím exotických druhů stromů a rostlin. Ze stromů převažují kokosové palmy, mahagon, cedr, divoká oliva, mangrovy a další. V horských oblastech převládají palmy, borovice, kapradiny a stovky druhů orchidejí. V suchých oblastech se daří zejména mnoha druhům kaktusů.

Nenechte si ujít pozorování ptactva nebo velryb hrbatých s mláďaty

Dominikánská republika jako ostrov, tudíž odtržená od rozsáhlé pevniny, postrádá ve své živočišné skladbě větší zvířata. V Karibiku vůbec se savců vyskytuje minimum. Ty, které běžně spatříte, jako jsou domácí zvířata, prasata, koně, nebo kanci, sem byli přivezeni z Evropy. Původní druhy byly díky kácení pralesů a vysazení šelmy promyky, která měla částečně zlikvidovat populaci hlodavců, z převážné části zcela vyhubeny.

Dnes na ostrově žije více dovezených než původních druhů. Co se týče původních druhů ptactva, je situace opačná. Je tu přes 200 druhů původních opeřenců, z nichž některé druhy jsou právě tady mnohem krásnější než v jiných koutech světa. Kromě domácích se tu zdržují i zimující ptáci ze Severní Ameriky. Převládá exotické ptactvo, ale najdeme zde například i sovy, vrány, vlaštovky, kolibříky a další.

DominikanskaRep-Velka-cast-ostrova-Hispaniola-je-pokryta-zelenymi-lesy.jpg

K endemickým druhům patří například ještěří kukačka, která je typická rudou barvou očí, nebo sova, která má oči žluté a opeření hnědé s bílými skvrnami. Zajímavá je také americká poštoloka. Ta má zase nad zobákem proužek připomínající knírek. Při migraci hejna tisíců těchto poštolek zahalí celé nebe. Mezi vzácné savce, které tu stále ještě můžete spatřit, patří Solenodon a Hutia. Vypadají trochu jako krysy, ožívají v noci a žijí převážně v jeskyních. Rozdíl je mezi nimi minimální, snad jen Solenodon je o trochu větší.

V současné době jsou oba na pokraji vyhynutí.Obojživelníci a plazi se vyskytují zřídka, častěji lze vidět ještěrky a ještěry. Mezi ně patří například dnes již ohrožený leguán nosorožčí nebo leguán ricordova. Vyskytují se na sušších místech, kde rostou kaktusy a trnité keře. Možná vás překvapí, že na ostrově se mimořádně daří americkým druhům krokodýlů. Dosahují délky okolo čtyř metrů a jejich oblíbené místo je jezero Lago Enriquillo, ke kterému si můžete udělat výlet lodí.

Pokud navštívíte Dominikánskou republiku během zimy, můžete například na poloostrově Samaná vidět velryby hrbaté s mladými v jejich přirozeném prostředí. Věřte, že to stojí za to!


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 450 000 kč
min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje