×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Praktické informace

Spropitné

DominikanskaRep-Dodrzujte-zasady-zdraveho-opalovani-i-na-dominikanskych-plazich.jpg

Spropitné je pro zaměstnance v cestovním ruchu jedním z hlavních zdrojů příjmů. Je běžné nechávat spropitné nosičům zavazadel, řidičům autobusů, místním průvodcům, recepčním, číšníkům i pokojským. Spropitné je naprosto běžné i pro personál v hotelech s programem all inclusive. Jedná se zpravidla pro nás o symbolické částky.

Elektrický proud

V Dominikánské republice se používají zásuvky amerického typu. Napětí se pohybuje v rozmezí 110 - 120V/ 60 Hz. Některé luxusnější hotely mají již uzpůsobené zásuvky i napětí evropské elektronice, obecně však doporučujeme obstarat si adaptér.

Voda

Voda z vodovodu není pitná. Pijte proto pouze vodu balenou. Dávejte si také pozor na led v nápojích. Obzvlášť to platí mimo hotelový areál. Dojde-li ke zdravotním obtížím, požádejte obsluhu hotelu o "la bomba", nápoj z jedlé sody, bylinkového likéru, limety a dalších přísad, které by vám měly pomoci sklidnit podrážděný žaludek.

Opalování

Samozřejmostí jsou v místních podmínkách opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, obzvlášť kůže dětí je na ostré dominikánské slunce velmi citlivá. Vyhněte se přímému slunci mezi 10. až 15. hodinou (alespoň v prvních dnech) a pijte dostatek tekutin. Aby vám opálení déle vydrželo a neloupali jste se, je vhodné kůži dostatečně hydratovat. A neužít si dovolenou kvůli popáleninám, které mohou být u citlivých jedinců i otázkou několikadenního hojení, by byla zbytečná škoda.

Co se týče opalování bez vrchního dílu plavek, některé hotely s privátními plážemi to mohou tolerovat, ovšem určitě na to nespoléhejte a zkuste se všemi částmi plavek po dobu dovolené vydržet. Na veřejných plážích je to pro místní při nejmenším drzé a urážlivé. Dominikánci jsou velmi pobožní lidé a nahotu na veřejnosti považují za nestydatost. 

Kriminalita

Ačkoliv případy napadení turistů jsou minimální, mějte na paměti, že Dominikánská republika je velmi chudá země a proto zde často dochází ke krádežím. Doporučujeme chodit minimálně ve dvojicích. Šperky a další cennosti při výletech a procházkách nejspíš potřebovat nebudete, proto je raději nechte na pokoji, nebo v trezoru. To samozřejmě platí i na plážích.

Co se týče zavazadel, dojde-li k jejich odcizení, poškození, nebo v případě, že se vám z kufru cokoliv ztratí, ihned ztrátu nahlaste. Kontaktujte delegáta, nebo recepci hotelu. Pokud dojde k poškození zavazadel na letišti, je třeba jakoukoliv událost řešit s leteckou společností na místě, nejpozději však do sedmi dnů. V opačném případě náhradu škody nedostanete.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje