×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
×

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
×

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Typ dopravy:

Odletová letiště:

×

Zadejte termín

Vybrané termíny

Vybrané termíny

×

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

přidat další pokoj

Praktické informace

Spropitné

DominikanskaRep-Dodrzujte-zasady-zdraveho-opalovani-i-na-dominikanskych-plazich.jpg

Spropitné je pro zaměstnance v cestovním ruchu jedním z hlavních zdrojů příjmů. Je běžné nechávat spropitné nosičům zavazadel, řidičům autobusů, místním průvodcům, recepčním, číšníkům i pokojským. Spropitné je naprosto běžné i pro personál v hotelech s programem all inclusive. Jedná se zpravidla pro nás o symbolické částky.

Elektrický proud

V Dominikánské republice se používají zásuvky amerického typu. Napětí se pohybuje v rozmezí 110 - 120V/ 60 Hz. Některé luxusnější hotely mají již uzpůsobené zásuvky i napětí evropské elektronice, obecně však doporučujeme obstarat si adaptér.

Voda

Voda z vodovodu není pitná. Pijte proto pouze vodu balenou. Dávejte si také pozor na led v nápojích. Obzvlášť to platí mimo hotelový areál. Dojde-li ke zdravotním obtížím, požádejte obsluhu hotelu o "la bomba", nápoj z jedlé sody, bylinkového likéru, limety a dalších přísad, které by vám měly pomoci sklidnit podrážděný žaludek.

Opalování

Samozřejmostí jsou v místních podmínkách opalovací krémy s vysokým faktorem, obzvlášť kůže dětí je na ostré dominikánské slunce velmi citlivá. A neužít si dovolenou kvůli popáleninám, které mohou být u citlivých jedinců i otázkou několikadenního hojení, by byla zbytečná škoda.

Co se týče opalování bez vrchního dílu plavek, některé hotely s privátními plážemi to mohou tolerovat, ovšem určitě na to nespoléhejte a zkuste se všemi částmi plavek po dobu dovolené vydržet. Na veřejných plážích je to pro místní při nejmenším drzé a urážlivé. Dominikánci jsou velmi pobožní lidé a nahotu na veřejnosti považují za nestydatost. 

Kriminalita

Ačkoliv případy napadení turistů jsou minimální, mějte na paměti. že Dominikánská republika je velmi chudá země a proto zde často dochází ke krádežím. Doporučujeme chodit minimálně ve dvojcích. Šperky a další cennosti při výletech a procházkách nejspíš potřebovat nebudete, proto je raději nechte na pokoji, nebo v trezoru. To samozřejmě platí i na plážích.

Co se týče zavazadel, dojde-li k jejich odcizení, poškození, nebo v případě, že se vám z kufru cokoliv ztratí, ihned ztrátu nahlaste. Kontaktujte delegáta, nebo recepci hotelu. Pokud dojde k poškození zavazadel na letišti, je třeba jakoukoliv událost řešit s leteckou společností na místě, nejpozději však do sedmi dnů.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

×

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje