Nejhezčí pláže Dominikánské republiky

Dominikánská republika se pyšní plážemi, které patří k nejkrásnějším na světě. A není to jen názor místních nebo náš, ale shodlo se na tom i UNESCO. Nejsou tu samozřejmě takové všechny, ale rozhodně jich tu není málo.

Pláž s pokladem

Určitě byste neměli vynechat návštěvu ostrova Cayo Levantado, který se nachází v zálivu Samaná. Nespornou výhodou pláže na tomto ostrově je, že tu rozhodně nenarazíte na davy lidí. Zato ovšem můžete narazit na poklad. Říká se, že právě někde tady je ukrytý.

Pláž jako z katalogu

Jako další zastávku doporučujeme pláž Bayahibe. Najdete ji na jihu ostrova. Právě tato pláž je typickým příkladem představy o nejkrásnější pláži na světě - jemňoučký bílý písek táhnoucí se podél azurového moře z jedné strany a pás kokosových palem lemující pobřeží ze strany druhé.

A když chcete poznat skutečný ráj...

Pláž Bávaro připomíná ráj na zemi. Je pravděpodobně nejznámější na ostrově. Kilometry pobřeží s bílým pískem, které lemují palmy, najdete na východním pobřeží v letovisku Punta Cana. Na ni navazuje další, svou krásou srovnatelná pláž Cap Cana, kde v porovnání s pláží Bávaro roste více palem, zato tu ale potkáte o poznání méně turistů.

DominikanskaRep-Bavaro-Beach-patri-k-nejznamejsim-plazim-Dominikanske-republiky.jpg

Na sever za vodními sporty

Na severu ostrova se spíš než za odpočinkem míří za vodními sporty, zejména za surfováním a kiteboardingem.

Za panenskými plážemi můžete vyrazit i mimo ostrov na některý z přilehlých ostrůvků. Některé pláže můžete dokonce znát i z reklam a filmů!