Bazar Chán el-Chalílí

Lokalita: Egypt Egypt - Hurghada Bazar Chán el-Chalílí
Typ: Kultura

Náš názor

Bazar Chán el-Chalílí, místo nákupů jako v pohádce

Nejznámější káhirskou tržnici Chán el-Chalílí nesmí vynechat žádný turista. Své návštěvníky ohromuje rozlohou, dlouhou historií a pestrostí prodávaného zboží. Typické egyptské suvenýry zakoupíte právě tady.

Bazar Chán el-Chalílí se nachází ve východní části města, kde zabírá ohromný prostor v srdci tzv. islámské Káhiry. Začíná u brány Báb al-Fatúh na severu a táhne se podél bulváru al-Azhar až k bráně Báb az-Zuwajla na jihu. Jeho plocha je opravdu dech beroucí – a za dobrý orientační bod v něm poslouží Husajnova mešita. Vzdálenost do Hurghady je odsud asi 450 kilometrů, do rekreačního střediska Marsa Alam to je ještě o 250 kilometrů dále.

Historie Chán el-Chalílí v kostce

Tržnice Chán el-Chalílí byla založena roku 1382 v podobě velkého odpočinkového hostince pro karavany (karavansaraj). Obchodovalo se zde s hedvábím, kořením, zlatem i drahokamy. O jejím významu i velikosti svědčí, že v ní v pozdějších staletích žilo a pracovalo na 12 tisíc lidí.

Dnes je Chán el-Chalílí, tvořící v podstatě samostatnou čtvrť, nákupním místem nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele. Od nakupování si lze odpočinout v některé z řady kaváren, nabízejících příjemné posezení nad šálkem kávy nebo čaje.

  • Neváhejte tedy a navštivte bazar Chán el-Chalílí v dosahu Hurghady.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím