Port Ghalib, letovisko

Lokalita: Egypt Egypt - Marsa Alam Port Ghalib, letovisko
Typ: Město

Port Ghalib, turistický přístav, kde to žije

Nově budované, moderní přístavní městečko Port Ghalib se rozvíjí podél 3,5 kilometrů dlouhého rudomořského pobřeží zhruba na polovině cesty mezi populárními letovisky Marsa Alam a El Quseir. Po svém kompletním dokončení nabídne luxusní privátní marinu, komfortní ubytování, četná sportoviště a spoustu dalších služeb.

Port Ghalib roste v zátoce Marsa Mubarak jenom 5 pár minut jízdy od mezinárodního letiště Marsa Alam. Je to v místech, kde si Rudé moře udržuje konstantní šířku 200 kilometrů a ve vnitrozemí se za Arabskou (Východní) pouští ukrývá údolí Nilu se slavnými památkami Luxoru. Letovisko Marsa Alam leží 65 kilometrů daleko, El Quseir o 10 a Hurghada o 150 kilometrů více severním směrem.

Využijte nabídku přístaviště Port Ghalib

Ještě v 90. letech byl Port Ghalib nenápadnou rybářskou vesničkou, avšak výstavba resortu lokalitu kompletně proměnila. Nutno podotknout, že k lepšímu a zároveň v souladu s ekologickým přístupem k životnímu prostředí. V současné době zde najdete téměř desítku čtvrtí, mezinárodní soukromý přístav pro zhruba tisíc lodí, přes dvě desítky hotelů, golfové hřiště a jachtařský klub.

Port Ghalib nabízí také velké množství restaurací, kaváren a malých obchůdků, kde můžete velmi příjemně strávit svůj volný čas. Z přístavu vyplouvá ponorka Seascope, z níž lze pozorovat bohatý podmořský život.

  • Neváhejte tedy a navštivte Port Ghalib v dosahu Marsa Alam.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Egypt - Marsa Alam