Podnebí a počasí v Marsa Alam

Letovisko Marsa Alam leží v subtropickém pásmu, pro nějž je typické horké a suché počasí výrazně ovlivňované blízkou pouští. Po celý rok je tady teplo, průměrně se ručička teploměru drží kolem 25 °C. Egyptská zima je oproti létu poněkud mírnější. Díky teplotě vody mířící během letních měsíců k 27 °C se v moři daří korálům.

Kdy se vydat do Marsa Alam?

Marsa Alam je typickým střediskem pro celoroční rekreaci. Nejteplejší léto mezi květnem a zářím je vhodné pro všechny, kdo mají rádi hlavně radovánky spojené s pobytem u osvěžující mořské vody. Snesitelnější vlhkost vzduchu od října do dubna je naopak vhodnější k výletům a poznávání místních pamětihodností.

Marsa Alam má tři léta

Na pobřeží Rudého moře se střídají vlastně pouhá tři roční období. V polovině března začíná první léto, trvající až do 15. července. Počasí je pořád relativně příjemné, ačkoliv horka a sucha jsou již intenzivní. V březnu a dubnu fouká z vyprahlé Západní pouště velmi suchý, prašný a zároveň velmi horký vítr nazývaný chamsín. Dosahuje rychlosti až kolem 150 kilometrů za hodinu a občas přinese vedra atakující 40 °C.

Druhé léto, panující mezi 15. červencem a 15. listopadem, je skutečně horké. Teploty v červenci i v srpnu často přesahují 40 °C, prostě počasí jako stvořené ke koupání v moři.

Zbytek roku od 15. listopadu do poloviny března je ve znamení teplého a vlhkého vzduchu o hodnotách okolo 26 °C. Tato „zima“ je ideální k cestování a putování po egyptských památkách.

Průměrné teploty v Marsa Alam (ve stínu, v °C)

Egypt-Marsa-Alam-teplota-vzduchu-(1).jpg

Průměrné srážky v Marsa Alam (v mm)

Egypt-Marsa-Alam-srazky-(1).jpg

Průměrné teploty moře v Marsa Alam (v °C)

Egypt-Marsa-Alam-teplota-vody-(1).jpg