Golfová hřiště v Portugalsku

Oitavos Dunes Golf Course

Oitavos Dunes Golf Course

Umístěné v přírodním parku Sintra -Cascais, v oblasti s překrásnou přírodou, je to přímořské hřiště, po celou dobu vidíte oceán  a nádherný  výhled je i na pohoří Sintra Cabo da Roca – nejzápadnější výběžek Evropy. Kopce zachovávají jedinečnou charakteristiku této oblasti, fauna a flóra je přísně chráněná. Hřiště je navrženo ve stylu skotských links hřišť, devět  jamek na vnějším okruhu a devět na vnitřním, každá jamka přispívá k tvrzení, že zkušenosti získané na tomto hřišti jsou unikátní, Oitavos patří k nejlepším hřištím v Evropě, kde můžete hrát golf po celý rok. Hřiště Oitavos Dunes v r. 2009 obsadilo 88.příčku v hodnocení TOP 100 světových golfových hřišť, bylo oceněno jako jedno ze tří hřišť v kontinentální Evropě a jediné v Portugalsku

Penha Longa - Atlantic Course

Penha Longa - Atlantic Course

Je to 18 – jamkové championship hřiště, dlouhé 6 290 m, nabízející náročné jamky s úžasnými výhledy přes oceán na Estoril a Cascais na jihu a na pohoří Sintra na severu. Hřiště hostilo četné významné soutěže včetně Portuguese Open. Je řazeno k 30 nejlepším hřištím kontinentální Evropy, hřiště je ohraničeno řekou na jedné straně a Atlatikem na straně druhé, první a závěrečné jamky prochází zalesněnými údolími ve stínu skalnatých hor, zatímco ostatní jamky prudce klasají a stoupají přes svahy. Hřiště začíná jamkou par 4 a každá další jamka je obtížnější než předešlá, šestá jamka par 5 je záludný dogleg stočený doprava s jezerem před greenem, poslední tři jamky jsou nejobtížnější z celého hřiště.

Penha Longa - Monastery Course

Penha Longa - Monastery Course

Devítijamkové hřiště par 35, měřící 2588 metrů navrhl Robert Trent Jones Jr., bylo otevřeno v roce 1995, leží v historické části resortu a je perfektním doplněním hřiště Atlantic. Hřiště je náročné, ale snazší než Atlantic Course, hráči s vyšším handicapem se cítí pohodlněnji, když ho hrají , ale pobaví všechny hráče bez rozdílu handikapu.

Quinta da Marinha Golf Course

 Quinta da Marinha Golf Course

Leží na pobřeží Estoril, 25 km od Lisabonu, na soukromém panství o 110 hektarech zalesněném borovicemi, architekt Robert Trent Jones pracoval na plochém terénu a rozložil hřiště na délku 6100 metrů, většinou se fairwaye stáčejí do vnitrozemí, kde jim tvoří pozadí pohoří Sintra, hodně bunkerů a jezer dělá hřiště ještě složitější. Jamka 10 má green celý obklopený vodou nejhezčí jamka 13, par 4, 339 m dlouhá, svažuje se k moři, jak bude hráč na greenu, má Atlantic v pozadí, na celém hřišti vás čekají úžasné výhledy.

Belas Golf Course

Belas Golf Course

Hřiště navrhnul proslulý architekt, autor několika dalších hřišť v Portugalsku William „Rocky“ Roquemore, leží v krásné krajině Carregueira Mountains, je dokonale integrované uvnitř rezidencí a vil, běží přes kopce a poskytuje fantastické výhledy na hory a údolí za nimi. Hřiště – par 72, je 6 977 yardů dlouhé a je rozděleno do dvou částí, první část prochází přírodní chráněnou krajinou s různorodou flórou a faunou, druhá běží mezi rezidencemi a vilami, které jsou součástí rozvíjejícího se resortu, zvlněné fairwaye a greeny poskytují hráčům všech úrovní výzvu a zároveň příjemnou hru, vedle hřiště jsou i vynikající cvičné plochy.

Golf do Estoril

Golf do Estoril

Hodně známé hřiště díky své poloze v blízkosti luxusních pláží resortu Estoril, je nejstarším hřištěm v Portugalsku. Architekt Mackenzie Ross při stavbě hřiště skvěle využil borovic a eukalyptů a dohromady s terénem vytvořil hřiště náročné spíš na přesnost než délku ran nejznámější jamka 16, par 3, dlouhá 184 metrů. Hřistě je místem konání The Open Championship po několik let a mnoha dalších turnajů.

Lisbon Sports Club

Lisbon Sports Club

Hřiště leží v Serra da Carregueira, 20 km od Lisabonu, je to jedno z nejpůvodnějších hřišť v zemi, leží v údolí na rovinatých pláních pod severními svahy hor. Hřiště je extrémně bohaté svou biologickou rozmanitostí, má krásné lesy a pozoruhodný potok, který protéká a vlní se po celém hřišti, rozvržením připomíná typická skotská hřiště. Bylo otevřeno v roce 1964 - 9 jamek navržených společností Hawtree & Sons, později bylo prodlouženo na 14 od roku 1992 se zařadilo mezi 18 jamková hřiště.
Jamky se vyznačují prvky různých designů, které přinášejí různé možnosti hry, cesty po celém hřišti se křižují a umožňují potkávat se s jinými hráči během hry, fairwaye jsou úzké a lemované stromy, nejzajímavější jsou jamky číslo 1,3 a 18, zaujmou svou přírodní krásou, jedinečným rozvržením a svojí poměrně vysokou obtížností.
Díky množství vodních ploch a automatickému zavlažování je kvalita farwayí a greenů vysoká po celý rok, na hřišti můžete vidět množství živočichů jako jsou králíci, koroptve a množství zpěvných ptáků, kolem hřiště nejsou žádné budovy, což jej činí neobyčejně klidným a příjemným místem.

Quinta da Beloura Golf Course

Quinta da Beloura Golf Course

Hřiště je umístěno mezi horami Cascais a Sintra a poskytuje pěkný výhled, je to ploché a příjemné hřiště, podél fairwayí je vysázeno více než 40 tisíc stromů, cedry, duby, palmy, magnólie, to vše tvoří překrásnou krajinu, na hřišti najdete několik jezer, to jsou také místa, kde hráči zažijí větší potíže. Jamky 16 a 17 mají úzké fairwaye a mezi nimi jezero, což vyžaduje přesný drive, na jamce 18, 384 metrů dlouhém paru 4, je green skryt za největším jezerem, váš finální přibližovací úder musí být precizní, bude dozajista to vzrušující závěr vaší hry.