Indický zlatý trojúhelník

Lokalita: Indie Poznávací zájezdy Indie Indický zlatý trojúhelník
Typ:

Diamanty indického zlatého trojúhelníku

Pokud chcete poznat pravou tvář a kulturu Indie spolu s jejími nejproslulejšími starobylými památkami, vydejte se do takzvaného zlatého trojúhelníku. V této pozoruhodné turistické oblasti naleznete prakticky to nejznámější, o čem jste v souvislosti s Indií kdy slyšeli a navštívíte zde i Dillí, kosmopolitní metropoli této svébytné a nádherné země.

Zlatý trojúhelník se rozprostírá v severní části Indie. Jeho pomyslným vrcholem je hlavní město Nové Dillí a na konci odvěsen leží dvě skvostná staroindická sídla: Jaipur na západě a Agra na východě. Oblast zasahuje do tří indických svazových států Haryana, Rádžasthán a Uttarpradéš, jímž protéká i posvátná řeka Ganga.

Kouzlo Amberu a další atrakce

Ve zlatém trojúhelníku se ponoříte do ruchu jednoho z nejrušnějších hlavních měst světa. V Novém Dillí si prohlédnete například nejvyšší kamenný minaret světa Quatab Minar, mešitu Jama Masjid, velkolepý Prezidentský palác, nerezavějící sloup, chrám Lakshmi Narayan či slavnou Indickou bránu. Město Agra vás ohromí Velkou rudou pevností a především fantastickým palácem Tádž Mahal.

Cestou do Jaipuru na vás čeká starobylé a perfektně zachovalé pískovcové opuštěné město Fatehpur Sikri. Džajpur samotný, přezdívaný také „růžové město“, vám představí mohutnou pevnost Amber, starobylou observatoř Džantar Mantar nebo úchvatný Hawal Mahal (Palác větrů). Ve zlatém trojúhelníku rozhodně neváhejte navštívit ani neobvyklý horský chrámový komplex Ranakpur a oslnivé mramorové město Udajpur.

  • Neváhejte tedy a navštivte indický zlatý trojúhelník v Indii.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Poznávací zájezdy Indie