×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informace o Indii

Indie-Uzijte-si-klidnou-a-vyrovnanou-dovolenou-v-Indii.jpgHledáte-li informace, jak to obecně vypadá v Indii s elektřinou, pitnou vodou, bezpečnostní situací či zda se tam dorozumíte, jste na správném místě.

Elektrický proud

V Indii mají stejné napětí i frekvenci jako u nás (230 V / 50 Hz), avšak zásuvky jsou poněkud odlišné. Nejvíce se používají zástrčky typu C (tzv. eurozástrčka) se dvěma hroty a typu D se třemi kulatými kolíky (v šesti variantách). Ve větších hotelech lze zapůjčit adaptéry, ale není to pravidlem.

Voda

Asi vás nepřekvapí, když vám obyčejnou vodu z kohoutku v Indii nenabídneme k pití. Řešení jsou tři: konzumovat balenou minerální vodu, která je ve městech a turistických centrech běžně k dostání, pít filtrovanou vodu (vhodné zvláště v lepších hotelech a restaurantech) nebo používat keramický filtr, ideální v oblastech bez pitné vody.

Bezpečnost a kriminalita

Kriminalita v Indii není, navzdory senzačním, často až poplašným zprávám v médiích, nijak alarmující. Dodržujte přesto základní pravidla bezpečnosti:
  • Nepohybujte se v nočních hodinách sami v odlehlých oblastech
  • Buďte pozorní především na místech s vyšší koncentrací osob
  • Zajistěte si ještě před odletem kopii osobních dokladů, které budete mít pořád u sebe
  • Cenné věci s sebou nenoste na pláž
  • Co nejvíce používejte trezor na hotelu
Hodně také záleží na regionu, ve kterém se pohybujete. Rozhodně se nedoporučuje cestování po Kašmíru, maximální opatrnosti dbejte i v oblastech jako Džammú, Manípur, Asám či Nágaland. Naopak svazový stát Goa platí za jeden z nejbezpečnějších v celé Indii.

Opalování

V Indii vládne převážně tropické, případně subtropické počasí. Z tohoto důvodu dbejte veškerých pravidel zdravého slunění – bez ohledu na to, jaký fototyp kůže máte. V praxi to znamená:
  • Používat adekvátní opalovací krémy
  • Během poledních hodin raději vůbec nepobývat na přímém slunci
  • Dodržovat pitný režim
  • Hlavu si chránit vhodnou pokrývkou a oči brýlemi
  • Využívat slunečníky, kterými jsou letoviska vybavena
Pozor na nepřípustnost nudismu i na nevhodnost opalování na plážích bez horního dílu plavek.

Jazyk

Jedním ze dvou úředních jazyků Indické republiky je angličtina. Bez problému se s ní domluvíte ve všech rekreačních centrech i velkých městech.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím