×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
×

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
×

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Typ dopravy:

Odletová letiště:

×

Zadejte termín

Vybrané termíny

Vybrané termíny

×

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

přidat další pokoj

Lákavá indická gastronomie a její taje

Indická kuchyně je neobyčejně bohatá, neboť ji spoluvytváří velké množství národů, regionů a náboženských skupin, žijících zde vedle sebe. V podstatě lze tedy popřít pojem ze začátku předcházející věty, jelikož neexistuje nic, co by se dalo nazvat jednotnou indickou kuchyní. Snad kromě několika společných znaků jako rozšířené vegetariánství, oblíbené suroviny (rýže, zelenina, obiloviny, mléko a luštěniny) a četné koření.

Indie-Prejeme-dobrou-chut-v-Indii.jpg

Rozdíly jsou nejen ve využívaných ingrediencích (kromě pársů jsou v podstatě všechny náboženské skupiny nějakým způsobem limitovány v jejich konzumaci), ale také ve způsobu přípravy a úpravy jídel. K typickým postupům patří používání hliněné pece tandúr k pečení a pánve ke smažení, nejvíce užívané je ovšem dušení či pomalé vaření na mírném ohni.

Nejznámější indické pokrmy

Pokud se vám naskytne příležitost zúčastnit se tradiční indické hostiny, připravte se na striktní konzumaci pokrmů pravou rukou, minimum nádobí a více jídel na stole najednou. K dochucování slouží pestrá skladba omáček – naberte si na talíř dle své chuti a jezte s pomocí placky čápátí.

K typickým indickým pokrmům se řadí polévka milanguttanír z rýže, kokosu, zeleniny a jehněčího či kuřecího masa, zapékané birjání, kuřecí tikka nebo plněné baklažány. Z příloh se často setkáte se smaženými placičkami dósa, velice rozšířeným salátem je ovocná zavařenina čatní a zákuskem smetanové barfí. Z nápojů nechybí čaj, káva ani mléčný koktejl falúda.

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

×

Registrujte se
a získejte 500 Kč
na dovolenou!

×

Upřesnit hledání

Stravování

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje

Pláž