×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Indonésie
  2. Bali
  3. Místa
  4. Střední Jáva

Střední Jáva

Lokalita: Indonésie Bali Střední Jáva
Typ: Kultura

Chrámy a sopky Střední Jávy

Pozoruhodná místa jako chrám Borobudur, hinduistický chrámový komplex Prambanan a četné sopky charakterizují Střední Jávu, jednu z 34 indonéských provincií. Dřívější kulturní centrum celého ostrova stojí alespoň za malou ochutnávku.

Střední Jáva leží od Bali asi 500 kilometrů daleko. S 33 miliony obyvatel žijících na ploše 32 548 km2 se řadí k nejhustěji osídleným regionům v zemi. Rozkládá se mezi provinciemi Východní Jáva a Západní Jáva. Na severu ji omývá Jávské moře a na jihu Indický oceán. Její součástí je i souostroví Karimunjawa. Na ostrov Kambangan, dlouhodobě sloužící jako vězení, se lze dostat po překonání nezvykle úzkého průlivu.

Poznejte velké chrámy a města plná památek

Metropolí Střední Jávy (Jawa Tengah) je milionový Semarang pyšnící se koloniální architekturou, velkou mešitou, kostelem Blenduk, chrámem Sam Poo Kong či velkou čínskou čtvrtí. Jižně od města se vypíná nejaktivnější indonéský vulkán Merapi (2 968 m). Za vidění rozhodně stojí i chrámový buddhistický areál Borobudur v Magelangu (UNESCO).

Na jihu Střední Jáva obklopuje nevelkou provincii Yogyakarta, které dominuje hlavní město stejného jména. Toto význačné společenské středisko nabízí spoustu zajímavostí jako obrovský palác sultánů Kraton či vodní palác Taman Sari, dávný komplex kanálů, bazénů a paláců.

  • Neváhejte tedy a navštivte Střední Jávu v Indonésii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje