Letiště Brno

Doporučené spojení na letiště

  • autobus MHD č. 76 ze zastávky u Hlavního nádraží

Terminály letiště

Terminál letiště v Brně-Tuřanech má dvě odbavovací budovy - ODLET a PŘÍLET. Vzájemně jsou propojeny spojovacím traktem. 

Odbavovací budova ODLET je určena pro odbavení na odletu, v budově PŘÍLET probíhá odbavení příletových cestujících.

Odlet z letiště v Brně

K odbavení se dostavte dvě hodiny před odletem. Odbavení končí nejpozději 40 až 30 minut před odletem letadla. 
Na letišti můžete využít zavazadlové vozíky, které najdete na parkovišti a u vstupu do odbavovací budovy. Vozíky jsou na mince v hodnotě 10 korun.

Přímo naproti vstupu odbavovací haly jsou žluté odbavovací přepážky. Právě na nich probíhá odbavení pravidelných a charterových letů. 

Jak poznáte, u které přepážky se budete odbavovat?

Každá přepážka je v daný čas označena číslem vašeho letu a názvem destinace, do které letíte.

Informace o časech příletů a odletů letadel, začátku odbavení nebo která přepážka odbavuje váš let, jsou uvedeny na monitorech informačního systému, jehož obrazovky visí hned naproti vchodu do odbavovacích budov ODLET i PŘÍLET. 

Zahájení odbavení vždy hlásí letištní rozhlas. Poté se můžete dostavit k příslušné odbavovací přepážce. Tam předložíte letenku a platný cestovní doklad. 

Odbavení zavazadel

Zavazadla položte na pás odbavovací přepážky. Za překročení váhového limitu se platí poplatky. Váhové limity naleznete v sekci zavazadla.

Po odbavení obdržíte palubní vstupenku do letadla a doklad o odbavení zavazadel. Poté budete pokračovat přes bezpečnostní kontrolu do odletové haly. Ta je rozdělena na dvě části - schengen a neschengen. Pokud cestujete do zemí mimo schengenský prostor, musíte projít ještě pasovou kontrolou  v prvním patře haly za bezpečnostními kontrolami. 

20 až 30 minut před odletem budete letištním rozhlasem vyzváni k dostavení k východu (gatu). Před vstupem do letadla musíte předložit palubní vstupenku a doklad totožnosti. 

Přílet na letiště v Brně

I příletová hala se dělí na část schengen a část neschengen. V části neschengen se musíte u pasové kontroly prokázat platným cestovním dokladem. Vaše zavazadla si poté vyzvednete na výdejním pásu.  

Bezpečnostní pravidla letiště

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím