Co dělat v Apulii? Tipy na zážitky a zábavu

Gargano, Apulie

Odpovědi na základní dotazy o zábavě v Apulii

Jaké jsou největší atrakce Apulie?
Kam na výlet v Apulii?
Co si koupit v Apulii?

Sportovní aktivity v Apulii ve vodě i na souši

Nádherné pobřeží Apulie přeje vodním sportům a potápění. Není nad to proložit relaxaci na pláži šnorchlováním či potápěním v čistých vodách moře (ideální je oblast Gargano a poloostrov Salento) či windsurfingem, kitesurfingem nebo plachtěním – apulijské pobřeží neustále ovívají větry, takže je na tyto vodní sporty jako stvořené. Až vás vodní hrátky omrzí, doporučujeme turistiku či cykloturistiku po apulijských přírodních krásách v podobě kaňonů, roklí, jeskyní a přírodních parků.

Jezero v Apulii, Salento

Výlety v Apulii na místa jako z pohádky

Region Apulie v sobě ukrývá mnoho zajímavých výletních míst. Jaká doporučujeme navštívit?

  • Monte Sant´Angelo – známé poutní místo se svatyní postavenou nad jeskyní, kde byla údajně nalezena socha svatého archanděla Michaela, dnes zdobí překrásná umělecká díla, fresky a sochy.
  • Alberobello – pozoruhodná architektura v podobě bílých domečků trulli s kuželovitou střechou z kamenných dlaždic tvoří městečko jako z pohádky (zapsané na seznamu UNESCO).
  • Bari – metropole regionu se pyšní malebným starým městem, úzkými uličkami a úžasnými výhledy na moře.
  • Ostuni – slavné „bílé město“ na kopci patří k nejfotografovanějším místům regionu.
  • Vieste – toto historické městečko mnozí řadí mezi nejhezčí v Itálii.
  • Castel del Monte – hrad, který je svojí geometrickou dokonalostí architektonicky naprosto unikátní.
  • Barletta – další historické městečko, které se pyšní hradem s nevšedním půdorysem a katedrálou Santa Maria Maggiore.
  • Gargano – národní park na stejnojmenném poloostrově láká na krásné pláže, velkolepé útesy, krasové jeskyně a zajímavou floru a faunu.
 
Domečky trulli, Alberobello
Město Ostuni

Aquaparky Apulie: z moře do bazénu

Koupání v moři je v Apulii ideální, ale kdo by si ve vodě nechtěl kromě plavání užít taky spoustu zábavy? Z toho důvodu vznikly v Apulii aquaparky, které díky povedeným vodním atrakcím a skluzavkám i tobogánům uspokojí vodní choutky malých i velkých.

Pokud budete trávit dovolenou na jihu Apulie, doporučujeme vám Splash Acquapark. Nachází se necelé 4 kilometry od letoviska Gallipoli a láká na vodní atrakce (tobogány, spirálové skluzavky, bazény s vlnami, wakeboarding, vodní lyžování, skákání na trampolínách atd.) i animační program.

Návštěvníci městeček Ostuni, Monopoli a Torre Canne to budou mít nejblíž do AquaParku Egnazia s obrovským vodním hradem s interaktivním prostorem pro děti a několika bazény. V parku se také pořádají hudební vystoupení, animační programy atd.

Na jihovýchodním okraji Bari vyzkoušejte vyhlášený AcquaPark Bari se zónou pro neplavce, bazény s umělými vlnami či termální vodou a skvělými vodními atrakcemi (Hurricane, Blue Thrill, sáňkařské skluzavky, Kamikadze atd.). Můžete využít animační programy (skupinové tance, aqua aerobic, kabaret, hry, karaoke atd.).

Na poloostrově Gargano nedaleko Campomarino doporučujeme akvapark AcquaFantasy s možností koupání v termální vodě, skluzavkou Kamikadze, dětskými hrady, vodní diskotékou či Ostrovem pohody.

Vita notturna! V Apulii to v noci žije

Co by to bylo za dovolenou v Itálii bez noční zábavy? Až se večer vrátíte z pláže či výletu a budete mít chuť se bavit, vyrazte ven! V noci ve městech po celé Apulii ožívají diskotéky, restaurace a plážové bary. Pokud je noční program nezbytnou součástí vaší dovolené, doporučujeme pulzující Gallipoli, které je snad nejoblíbenějším centrem večerní zábavy v celé Apulii. Ani v dalších apulijských letoviscích, jako např. v Otrantu, se v noci určitě nudit nebudete.