Geografie Apulie. Jaké je hlavní město, nejvyšší bod a kde vlastně leží?

Apulie se nachází na podpatku italské boty

Pobřeží v Apulii

Odpovědi na základní dotazy o geografii Apulie

Kde se nachází Apuie?
Jak dlouhé je pobřeží v Apulii?
Jaká města jsou v Apulii?

Pokus vás zajímá něco ze zeměpisu Apulie, máme pro vás výčet toho nejdůležitějšího. Region Apulie (italsky Puglia) leží v jihovýchodní Itálii. Na severu sousedí s regionem Molise, na jihozápadě s Basilicatou a na západě s Kampánií. Celková plocha Apulie zabírá cca 19 541 km². Nejvyšším bodem je hora Monte Cornacchia (1 151 m).

Apulijským plážím se přezdívá „Italské Maledivy“

Apulie se vyznačuje nádhernou přírodou a hlavně jedněmi z nejkrásnějších pláží Itálie u křišťálově čistého moře. Přibližně 800 km dlouhé pobřeží Apulie omývá Jaderské (východ a severovýchod) a Jónské moře (jih a jihozápad).

Pláž, Gargano
Vinice u Alberobello v Apulii

Hlavní město plné úzkých uliček a historie

Administrativním centrem Apulie je Bari. Toto přístavní město leží zhruba ve středu jadranského pobřeží regionu Apulie, má přibližně 400 tisíc obyvatel a dálnicí A14 je spojeno s městy Andria, Foggia a Taranto.

Apulie: slunečný kout Itálie

Jihovýchodní cíp Itálie, a tedy i region Apulie, patří mezi nejslunnější a nejúrodnější oblasti země. Jde o poměrně rovinatou oblast (kromě pohoří Jižní Apeniny na západě a na severu v oblasti Gargana). Počasí je tady ideální na dovolenou od května až do listopadu.