Pláže přezdívané jako „Evropský Karibik“ či „Italské Maledivy“

Spiaggia di Vignanotica, Gargano

Odpovědi na základní dotazy o plážích Apulie

Jaké jsou nejkrásnější pláže Apulie?
Kdy jet do Apulie na dovolenou u moře?
Jsou v Apulii naturistické pláže?

Přízviska opěvující krásu svých pláží nezískala Apulie pro nic za nic. Jihovýchodní region Itálie se považuje za jedno z nejhezčích plážových míst v celé zemi. Ať už máte rádi dlouhé písečné pláže nebo malé ukryté plážičky obklopené útesy, v Apulii si přijdete na své. A to moře! Křišťálově čistá voda je v Apulii jak u pobřeží Jónského (jih a jihozápad), tak i Jaderského moře (východ a severovýchod).

Doporučujeme pláže v Apulii

Vhodné pro rodiny s dětmi

Čistý písek a moře, pozvolné klesání do vody a klidná hladina – to jsou tři hlavní faktory, které od ideální pláže očekávají rodiny s dětmi. Tyto požadavky dokonale splňuje pláž letoviska Santa Maria al Bagno (krásná písečná pláž v malé zátoce přímo ve městě) i 5 km dlouhá Pescoluse na samém jihu Itálie. Další pláží vhodnou pro rodiny s dětmi je pláž v provincii Lecce v letovisku Torre dell'Orso. Jde o jednu z nejhezčích pláží Apulie, která leží v zátoce obklopené borovicemi a pyšní se světloučkým pískem a písečnými dunami.

Pláž Torre dell'Orso

Pro klidnou relaxaci

Představujete si dovolenou na klidné pláži bez davů turistů? Vyzkoušejte pláž Isola di Varano na severu poloostrova Gargano. Jde o 6 km dlouhou pláž – pohodové místo s minimem návštěvníků.

Ideální na fotografování

Překrásných pláží, které budou slušet vašim fotkám na Instagramu, je v Apulii nespočet! Doporučujeme např. Spiaggia di Vignanotica na Garganu obklopenou bílými útesy a hustou zelení, nedotčenou Baia dei Turchi pár kilometrů severně od Otranta (Modrá vlajka i ocenění Five Sails) či již zmíněnou pláž Pescoluse (srovnávaná s Karibikem a Maledivami).

Spiaggia di Vignanotica, Gargano
Pláž Baia dei Turchi

Vhodné k potápění či šnorchlování

Průzračná voda a umístění v zátoce mezi skálami – to je něco, co nesmí chybět pláži, která láká na skvělé potápění a šnorchlování. Mezi apulijské pláže jako šité pro milovníky těchto podvodních sportů patří např. Cala Paura a Lama Monachile (řadí se mezi nejkrásnější pláže Itálie) ve výletníky hojně navštěvovaném Polignano a Mare. Dále to jsou Porto Miggiano poblíž Otranta, Torre Guaceto nedaleko Specchiolly (bez plážového vybavení) a již zmíněné Torre dell'Orso a Santa Maria al Bagno.

Cala Paura a Lama Monachile