Příroda v Apulii: jaké krásy fauny a flóry vás čekají?

Apulie ukrývá malebné pobřeží, mořský život a hluboké jeskyně

Baia delle Zagare, Gargano

Odpovědi na základní dotazy o přírodě Apulie

Jsou v Apulii zoologické zahrady?
Kde v Apulii nejlépe pozorovat přírodu?
Jaká příroda je typická pro Apulii?

Pláže jako v Karibiku a pestrý podmořský svět

Apulii se díky kráse jejích pláží a čistotě moře přezdívá „Evropský Karibik“. Dlouhé písečné pláže a malebné zapomenuté plážičky pod rozeklanými útesy však nejsou jedinou přírodní nádherou Apulie. Ta další se ukrývá pod hladinou. Ve vodách Jaderského a Jónského moře, která omývají Apulii, můžete během potápění či šnorchlování pozorovat rozmanitý podmořský život – pod hladinou zde naleznete přes 140 druhů živočichů, jako jsou například hadi, mořští pavouci a tuňáci. Potápěčským rájem jsou např. místa Santa Maria al Bagno, Gargano či poloostrov Salento.

Šnorchlování, Salento
Podmořský život v Apulii

Kaňony, rokle, jeskyně, vinice a další přírodní krásy

Také na souši je v Apulii co obdivovat. Apulijská nedotčená krajina prý některými svými scenériemi mnohým připomíná severské země. Přírodní krásy v podobě kaňonů, roklí, jeskyní a vinic nadchnou snad každého. Obdivovat je můžete na kole i pěšky na mnoha turistických stezkách.

Tipy, kam v Apulii na výlet za krásami přírody

  • Úchvatnou přírodu patřící mezi nejkrásnější v Apulii najdete v národním parku Gargano.
  • „Italské Maledivy“ se ukrývají na poloostrově Salento.
  • Divoké pobřeží na okraji vápencových útesů s nejikoničtějšími plážemi můžete obdivovat v populárním Polignano a Mare.
  • Také fanoušci jeskyní si v Apulii přijdou na své. Jeskynní systém Grotte di Castellana s podzemními dómy plnými stalaktitů, stalagmitů a zkamenělin táhnoucí se v délce 3 km u stejnojmenného městečka je jednou z největších přírodních atrakcí Apulie.
  • Další jeskyni hledejte pod názvem Grotta della Poesia – zde spatříte zároveň jednu z údajně deseti nejkrásnějších přírodních nádrží světa v podobě jezírka se smaragdovou vodou, které je propojeno podzemním tunelem s mořem.
  • Další zajímavá místa v Apulii

Grotta dela Poesia