×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Benátky a okolí
  3. Místa
  4. Burano

Burano

Lokalita: Itálie Benátky a okolí Burano
Typ: Architektura

Náš názor

Barevný ostrov Burano

Proč se vydat na ostrov Burano? Proslavila ho výroba krajek a příjemná, klidná atmosféra – přeci jen decentnější než neustálý ruch v Benátkách. A také nevelké, pestrobarevné domy, tolik inspirativní pro množství umělců. Změna barevnosti fasády tady dokonce podléhá schválení ze strany úřadů.

Burano není nijak velký, na délku má pouhých 600 metrů. Leží v severní části benátské laguny mezi dalšími ostrovy Torcello a Mazzorbo (se kterým ho spojuje most Ponte Longo). K náměstí svatého Marka v Benátkách (7 kilometrů daleko) se vaporettem (vodním autobusem) dostanete asi za 40 minut.

Burano a jeho památky

Ostrov, jehož jméno se zřejmě odvozuje od jména zakladatelské rodiny Buriana (či od ostrůvku Buranello), pravděpodobně jako první osídlili Římané. Krajkářství se zde začalo rozvíjet v 16. století a dnes má Burano asi 15 tisíc obyvatel.

Co ještě stojí za to vidět v Buranu? Šikmou zvonici v části Terranova, renesanční kostel San Martino nebo obraz Crufixion od Giambattisty Tiepola z roku 1727. A rozhodně nezapomeňte projít se jeho uličkami a koupit si pěkný suvenýr.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím