×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Benátky a okolí
  3. Místa
  4. Chioggia

Chioggia

Lokalita: Itálie Benátky a okolí Chioggia
Typ: Město

Náš názor

Město Chioggia a jeho kanály

Které město si zaslouží pojmenování „malé Benátky“? Bezpochyby to bude Chioggia, doslova miniaturní verze slavného turistického taháku na laguně. I tady najdete kanály, přes ně mosty, kolem nich starobylé, pitoreskní domy a navíc úzké uličky zvané „calli“.

Chioggia pluje po Jaderském moři na malém ostrově u jižního vstupu do Benátské laguny asi 25 kilometrů jižně od svého slavného vzoru. Nedaleko od města, směrem na jih, začíná delta řeky Pádu. Nejbližší letoviska jsou Isola Verde a Rosolina Mare.

Památky ve městě Chioggia

V dávných dobách se město jmenovalo Clodia, Cluza, Clugia či Chiozza, současný název získalo v 6. století za byzantské éry. Období největší prosperity prožilo v 16. a 17. století. Počet obyvatel Chioggie dnes dosahuje kolem 50 tisíc. Věnují se hlavně provozování přístaviště, lodní dopravě a službám v cestovním ruchu.

Z památek v Chioggii zaujmou především středověké kostely. Katedrála z roku 1110 byla původně svatostánkem zasvěceným Nanebevzetí Panny Marie a kostel sv. Ondřeje se pyšní nejstarší strážní věží na světě.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím