×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Benátky a okolí
  3. Místa
  4. Litoraneo

Litoraneo

Lokalita: Itálie Benátky a okolí Litoraneo
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Botanická zahrada Litoraneo

Pěkný výlet si můžete udělat do botanické zahrady Litoraneo. Za cíl si vytýčila zachování jedinečného přírodního prostředí v deltě Pádu. Na ploše asi 24 hektarů své návštěvníky seznamuje s flórou zdejších vegetačních prostředí (duny s plážemi, mokřady, poloslané mokřiny a piniové háje).

Botanická zahrada Litoraneo se rozkládá na úzkém poloostrově mezi populárními rekreačními středisky Rosolina Mare (na severu) a Isola Albarella (na jihu). Hlavní přístup do ní vede z malého přístaviště v Porto Caleri. Historické Benátky se nachází asi 75 kilometrů odsud.

Co uvidíte v botanické zahradě Litoraneo

Botanický park Litoraneo vznikl v roce 1990 na severu později vyhlášené přírodní rezervace Parco regionale Veneto del Delta del Po. První vegetační prostředí, které tady můžete vidět, představují sypké písky typické pro mořské pobřeží. Tvoří ho velmi přizpůsobivé druhy jako máčka přímořská či pomořanka přímořská.

Druhým prostředím v botanické zahradě Litoraneo jsou menší, stále nestabilní duny s šáchorem, pýrovníkem nebo pletníkem dřípatkovitým. Dále se seznámíte s rostlinami poloslaných stojatých vod (macchie, jalovec obecný), sladkých vod a piniových hájů (borovice přímořská a borovice pinie).

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím