×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Benátky a okolí
  3. Místa
  4. Torcello

Torcello

Lokalita: Itálie Benátky a okolí Torcello
Typ: Historické místo

Náš názor

Ostrov Torcello

Půvabnou přitažlivost krásného ostrůvku Torcello velebil již proslulý americký spisovatel Ernest Hemingway, který zde v roce 1948 napsal novelu Přes řeku do stínu stromů. Lokalitu si však oblíbila i celá řada dalších hudebníků, herců a jiných slavných umělců. Projděte se v jejich šlépějích.

Ostrov Torcello se nachází v severní části benátské laguny v sousedství ostrova Burano. K břehům Jaderského moře to z něj je (vzdušnou čarou) necelých 7 kilometrů, pobřeží italské pevniny se táhne o něco blíže. Do blízkých historických Benátek dojedete pohodlně vodním autobusem (vaporetto).

Turistická lákadla ostrova Torcello

Z původních staveb na ostrově Torcello (množství kostelů, klášterů a paláců) se jich do současnosti nedochovalo příliš, neboť Benátčané je rozebírali na stavební materiál. I to málo, v čele s katedrálou Santa Maria Assunta, ovšem stojí za prohlídku.

Na Torcellu uvidíte také kostel Santa Fosca ve tvaru řeckého kříže či starověké kamenné křeslo zvané „Attilův trůn“. V Palazzo dell'Archivio a Palazzo del Consiglio ze 14. století se ukrývá vlastivědné Museo Provinciale di Torcello. A nezapomeňte na fotografii z působivého Ponte del Diavolo („Ďáblův most“).

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím