Casamicciola Terme

Lokalita: Itálie Ischia Casamicciola Terme
Typ: Lázně, wellness, relaxace

Náš názor

Termální hvězda Casamicciola Terme

Možná nejstarší lázně Ischie najdete v Casamicciola Terme. Na jejich tradici navazuje termální park Castiglione na východním okraji obce, kde již pomalu přechází v hlavní správní centrum Ischia. Podle pověsti ve zdejší jeskyni předpověděla Kumská Sibyla (Amaltheia) příchod Ježíše Krista.

Přístav Casamicciola Terme se nachází na severním pobřeží Ischie, přímo pod zaniklým vulkánem Monte Rotaro (307 m n. m.), na který vede příjemná odpočinková cesta. Západním směrem leží rekreační středisko Lacco Ameno, do metropole Ischie na opačné straně to je asi 5 kilometrů.

Jak se Casamicciola Terme stalo lázeňským centrem Ischie

Výhodná poloha u Tyrhénského moře, krásná příroda a bohaté termální prameny činily z Casamicciola Terme přirozený cíl relaxace už od nepaměti. Zemětřesení v roce 1883 obec zcela zlikvidovalo, ovšem později doslova povstala z popela. Získala punc komfortního letoviska a za odpočinkem i prací sem začalo jezdit množství umělců z celé Evropy.

Prameny v Casamicciola Terme, jako např. Rita a Gurgitello s teplotou vody přes 60 stupňů, nacházejí využití při bahenních zábalech a koupelích. Nejvýraznější pamětihodností je barokní kostel Sant'Antonio al Mortito z roku 1692.

  • Neváhejte tedy a navštivte Casamicciola Terme na Ischii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím