Příroda Ischie: jaké květiny, stromy a živočichy na ostrově objevíte

Proč se Ischii s oblibou říkalo „zahrada Evropy“? Poznejte její okouzlující přírodu, pro kterou je charakteristická nebývalá rozmanitost a řada zajímavostí. Ischia je věčně zelený ostrov pokrytý subtropickou vegetací (pinie, olivovníky, myrty, kaktusy, opuncie, agáve nebo oleandry) i flórou typickou pro mírný podnebný pás.

Ischia-Botanicka-zahrada-La-Mortella-na-Ischii.jpg

Flóra Ischie

Vydejte se z ischijských pláží do vnitrozemí a v hlubokých údolích mezi sopečnými skalisky narazíte na množství vzácných endemických rostlin. Rostou zde svěží kaštanové, dubové či jasanové lesíky, kolem nichž kvetou překrásné louky s fialkami, orchidejemi, sasankami a vonnými bylinami jako rozmarýn nebo oregano. Daří se tu citrusům a vinné révě, exotickému ovoci, např. kiwi a fíkům, časté jsou rozsáhlé sady meruněk či broskvoní.

Na Ischii se nacházejí dvě krásné botanické zahrady – největší kaktusová zahrada Ravino a překrásná botanická zahrada La Mortella, založená britským hudebním skladatelem sirem Williamem Waltonem a jeho manželkou Susan.

Zvířena Ischie není bohatá, ale ani nebezpečná

Fauna je na tomto italském ostrově poněkud chudší, žijí zde například ještěrky, nejedovatí hadi a divocí králíci. Nejhojnějšímu zastoupení se těší ptačí říše včetně mnoha sezónních druhů stěhovavého ptactva, které často přelétají nad termálními parky Ischie.

Vyhaslá sopka Monte Epomeo i další pahorky ohromí každého návštěvníka fantastickými panoramaty zelených kopců, malebných městeček a průzračně modrého moře.