Forio

Lokalita: Itálie Ischia Forio
Typ: Město

Náš názor

Krásy letoviska Forio nejsou žádný fór

Starobylé uličky, roztomilá náměstíčka, nespočet kapliček, domy s barevnými fasádami a příjemná přístavní atmosféra charakterizují městečko Forio na západě Ischie. V jeho okolí se zelenají rozsáhlé vinice, na milovníky mořských radovánek čekají nádherné pláže a největším tahákem je termální park Poseidonovy zahrady.

Forio (17 tisíc obyvatel) najdete na západním pobřeží ostrova, tedy na opačném než správní středisko Ischia s výhledem na Vesuv. Zdejší protáhlý záliv ukončuje na jedné straně jachetní přístaviště a na druhé mys Punta Caruso. Po hlavní silnici se během 5 minut dostanete do Lacco Ameno a za čtvrthodinu do Barano d´Ischia.

Plážím, památkám, zahradám a dalším lákadlům Foria neodoláte

Nejvyhlášenějšími plážemi poblíž Foria jsou Spiaggia della Chiaia a Spiaggia di San Francesco (na severu) a Cava dell´Isola spolu se Spiaggia di Citara (na jihu). U poslední jmenované se rozkládají Giardini Poseidon (Poseidonovy zahrady). Projít byste se měli také kolem rybářského přístavu a do blízké zahrady La Mortella.

K hlavním památkám Foria, kterému se též říká „město věží“, patří kostel Santa Maria del Soccorso s krásným výhledem na Tyrhénské moře. Barokní chrám Santa Maria di Loreto zdobí vzácné malby, k výrobě zvonů ve svatostánku Chiesa di San Vito se použila děla věnovaná králem Ferdinandem II. Neapolsko-Sicilským v roce 1851.

  • Neváhejte tedy a navštivte Forio na Ischii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím