Pláže na Ischii vás uhranou svou čistotou a romantikou

Ischia se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží v celé Itálii. Nabízí dlouhé pruhy sněhobílého či tmavého vulkanického písku, omývané blankytným Tyrhénským mořem i spoustu romantických zákoutí a přírodních bazénů ukrytých mezi líbivými sopečnými skalisky.

Ischia-San-Angelo,-jedna-z-mnoha-nadhernych-plazi-Ischie.jpg

V četných zátočinách si vychutnáte úchvatné mořské scenérie a průzračné moře bez obvyklých davů turistů. Zejména v zálivech je voda naprosto klidná a bez vln se skvělou viditelností dna, proto jsou pláže vhodné i pro malé děti. Díky termální aktivitě bývá moře kolem Ischie mnohem teplejší než v jiných částech jižní Itálie.

Nejlepší pláže Ischie

Na Ischii si najde své oblíbené místo k relaxaci každý. Podél pobřeží se táhne na 30 kilometrů skvostných pláží, veřejné v turistických centrech mají kompletní servis a nabízejí pestrou škálu vodní a plážové zábavy.

Pláže v zálivu Sorgeto

Za jedno z nejkrásnějších míst k vodním radovánkám se považuje malebná kamenitá zátoka Sorgeto na jihu. Fantasticky průzračná voda obklopená bílými útesy patří k nejlepším místům pro potápění a šnorchlování a vzhledem k jeho odlehlejší poloze si zde užijete i dostatek soukromí. Silný vývěr vařících termálních vod ze skály přímo do moře, které má v těchto místech celoročně 35 až 40 stupňů, láká množství turistů. Dostanete se sem pěšky, zátoka se nachází asi kilometr od autobusové zastávky a pak kousek po schodech (270 schodů), nebo pohodlně taxi lodičkou z blízkého přístavu v Sant’ Angelu.

Pláž Citara

Pláže kolem městečka Forio se řadí k nejznámějším na Ischii. Čeká vás tu bezpočet romantických míst s písčitým i kamenitým podložím. Asi nejpopulárnější pláž Citara leží jižním směrem od letoviska. Pokrývá ji vulkanický písek a moře u ní si užívali již staří Římané. Přímo u pláže Citara se rozkládají slavné termální parky Poseidonovy zahrady.

Pláž San Montano

Přenádherná zátoka s písečnou pláží, nad níž se tyčí pozůstatky obranné středověké saracénské věže, obklopená bujnou středomořskou vegetací. Přímo u pláže se nacházejí termály Negombo, rozprostírající se v terasách ve středomořské botanické zahradě.

Pláž Maronti

Nejdelší pláž ostrova, na níž bublají horké fumaroly – vývěry vařících termálních par přímo z písku. Díky významné termální aktivitě se nad Maronti rozprostírá malebný termální park Aphrodithe Apollon. Z pláže Maronti se lze pěšky dostat soutěskou ve skále ke starým římským lázním Cava Scura, do nichž se podle historie jezdíval z blízkého ostrova Capri koupat sám císař Tiberius. Pozoruhodné je, že po dvou tisících letech jsou stále v provozu a i vy si tak můžete vyzkoušet silně léčivou termální vodu, která působí blahodárně zejména na kůži a pohybový aparát. Po pláži Maronti, která je dlouhá asi 2,5 kilometru, se k parku pohodlně dopravíte taxi lodičkou.

Zátoka Cartaromana

Úchvatná písčitokamenitá zátoka přímo pod Aragonským hradem s kameny svaté Anny a s vývěry termální vody do moře. Rozprostírá se nad ní malý, ale malebný termální park Giardini Eden a středověká Michelangelova věž.

Pláž Chiaia a San Francesco

Oblíbené pláže v oblasti Forio d’Ischia představují častou volbu turistů hlavně pro svůj jemný písek, který je na Ischii na plážích spíše vzácný. Návštěvníky lákají i zdejší vlnolamy a hlavně mírný přístup do moře, což ocení zejména rodiny s dětmi. V nedalekém historickém centru městečka Forio si můžete udělat příjemnou procházku.

Pláže ostrova Procida

K výjimečným panoramatickým lokalitám patří také pláže na ostrůvku Procida, na který se můžete podívat také v rámci lodního výletu.

Vlastními, překrásnými a pečlivě udržovanými plážemi disponují téměř všechny termální parky na ostrově.