La Mortella

Lokalita: Itálie Ischia La Mortella
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Botanická zahrada La Mortella a její voňavá kouzla

Za jednu z nejkrásnějších soukromých botanických zahrad v Itálii považují odborníci i turisté areál La Mortella. Pyšní se kouzelnou atmosférou, množstvím subtropických rostlin i nádhernými výhledy na severozápadní část Ischie.

Zahrada Giardini La Mortella leží nad pláží Spiaggia di San Francesco mezi letovisky Forio a Lacco Ameno. Je to asi 70 metrů nad hladinou Tyrhénského moře a zhruba 1 kilometr vzdušnou čarou od mysu Punta Conrancchia, nejsevernějšího bodu ostrova.

Poznejte dědictví Waltonů

Jedinečnou botanickou zahradu se středomořskou a subtropickou flórou založila v roce 1956 argentinská spisovatelka Lady Susan Waltonová. Manželka slavného britského hudebního skladatele Sira Williama Waltona (1902-1983) do ní převedla svou lásku k přírodě. V zahradě můžete přivonět k celé řadě rostlin jako orchideje, lekníny, palmy či kaktusy.

V zahradním areálu najdete také romantická jezírka, thajský altánek, chrám slunce, čajovnu, kavárnu, občerstvení, voliéru s papoušky nebo památník zakladatelky (nymphaeum). Nechybí četné možnosti posezení, v amfiteátru se o víkendech pořádají rozmanité kulturní akce. La Mortella je přístupná od dubna do října a u horního vstupu se nachází parkoviště.

  • Neváhejte tedy a navštivte zahradu La Mortella na Ischii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím