Procida

Lokalita: Itálie Ischia Procida
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Ostrůvek Procida a jeho lákadla

Procida, zrozená z erupce kvarteta vulkánů, vás zaujme pitoreskními, barevnými domky, nádhernými plážemi, četnými zahradami a citrusovými háji (tzv. cedri). Turisty přitahuje hlavně přístav La Corricella plný rybářských loděk a zachovalá středověká pevnost Il Castrum Porchytae.

Ostrůvek Procida vykukuje z Tyrhénského moře přesně mezi Ischií a italskou pevninou v oblasti Flegrejského poloostrova. Vzdušnou čarou je z něj nejblíže na slavný Aragonský hrad na Ischii (3,5 kilometru) a k apeninskému pobřeží mezi obcemi Monte di Procida a Bacoli (3 kilometry). I díky tomu tady v roce 1957 postavili pro dopravu sladké vody z pevniny první podvodní vodovod na světě.

Na procházce Procidou křížem krážem

Procida (rozloha 4 kilometry čtvereční, asi 11 tisíc obyvatel) má při pohledu z letadla nepravidelný tvar, který leckomu může připomínat běžící zvíře (přírodně chráněný ostrůvek Vivara mu vytváří hlavu). Pobřeží ostrova měří 16 kilometrů, nejvyšší bod Terra Murata nemá ani 100 metrů.

První osídlení Procidy achájskými kmeny se datuje již do 16. století př. n. l. a nebýt častých útoků pirátů, už dávno se stal populární rekreační lokalitou. Návštěvníky dnes lákají například hojné, bohatě vypravované slavnosti jako Svátek moře (Sagra del mare). K nejznámějším plážím patří zátoka Chiaiolella.

  • Neváhejte tedy a navštivte Procidu na Ischii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím