Acquario di Cala Gonone

Lokalita: Itálie Sardinie Acquario di Cala Gonone
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Acquario di Cala Gonone, mořský svět na dotek

Význačnou pozici mezi velkými taháky sardinského východu zaujímá Acquario di Cala Gonone (či také Cala Gonone Aquarium a L'Acquario della Sardegna). Své návštěvníky zve na jedinečnou procházku za tajemstvím mořského dna a jeho obyvatel. Těšte se na žraloky, chobotnice, piraně, obří kraby a další fešáky!

Acquario di Cala Gonone se nachází uprostřed letoviska Cala Gonone na východním pobřeží Sardinie. Pyšní se přímým výhledem na záliv Orosei a těsným sousedstvím s ruinami starověké památky Villa la Favorita. Dostanete se sem po silnici SS125 spojující Olbii na severu s hlavním městem Cagliari na jihu.

Objevte Acquario di Cala Gonone a jeho tajemství

Acquario di Cala Gonone se veřejnosti slavnostně otevřelo v roce 2010. Jeho moderní design navrhl architekt Sebastiano Gaias, vzhled interiérovým expozicím vdechl americký akváriový specialista Peter Chermayeff. Součást areálu tvoří parkoviště, restaurace, dětské hřiště a obchod se suvenýry.

Ve 25 nádržích v Acquario di Cala Gonone uvidíte rozmanité zástupce fascinujícího podvodního světa. Kromě jedné, která se věnuje fauně tropických moří, se ve všech prohánějí typičtí středomořští živočichové. Vyzkoušet musíte i hmatovou nádrž, kde se vlastní rukou dotknete rejnoků, raků poustevníčků nebo hvězdic.

  • Neváhejte tedy a navštivte Acquario di Cala Gonone na Sardinii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím