Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Capo Testa, dovolená i pro ty nejnáročnější

Na úplném severu Sardinie se ukrývá nepříliš známé, o to krásnější italské letovisko Capo Testa. Najdete ho na ostrůvku stejného jména, který s pevninou spojeuje uzoučká šíje o šířce pouhých několika desítek metrů. Tak akorát, aby se na ni vešla silnice vedoucí do dalších sardinských středisek Porto Quadro a Portobello, i do větších měst Arzachena a Olbia, kde se také nachází mezinárodní letiště.

Vypravte se za sličnými plážemi Capo Testa

Fantastická poloha u středomořských břehů v oblasti četných zátočin a romantických zákoutí, na dohled francouzské Korsice, činí z Capo Testa báječné místo pro vaši klidnou, ničím nerušenou dovolenou. Rozptýlit by vás mohlo snad jedině šumění Středozemního moře a chechot racků, ale to přeci k pobytu u vody patří.

Moře v Evropě není snad nikde tak úžasně azurové jako právě na severu Sardinie. Ověřit si to můžete na pláži Spiaggia Zia Culumba s jemným, světlounkým pískem a pomalým klesáním do moře. Je dlouhá asi 300 metrů a prakticky nikdy se tu nebudete tísnit mezi davy dalších rekreantů. Charakterizuje ji klid, čistota a parádní výhledy na okolní kamenité ostrůvky, něžně vystupující z vody. I mezi nimi najdete celou řadu skvělých zákoutí k relaxaci.

Další rekreační střediska poblíž Capo Testa

Jak se bavit v Capo Testa

Capo-Testo.jpg

Oblast Capo Testa zahrnuje pouze několik, zcela soběstačných, ubytovacích zařízení. Nejbližší obcí je maličká Baia Santa Reparata, ovšem obchody a restaurace hledejte až v Santa Teresa Gallura, živém turistickém středisku vzdáleném asi 5 kilometrů. Capo Testa tak zůstává zónou zaslíbenou především poklidnému odpočinku a sportům jako plavání, potápění, windsurfing či turistika. Náměty na zajímavé výlety za atrakcemi severní Sardinie:

Zobrazit podrobné informace