Saturnia

Lokalita: Itálie Toskánsko a Elba Saturnia
Typ: Lázně, wellness, relaxace

Náš názor

Lázně Saturnia léčí vodou i klidnou atmosférou

Na mapě sotva postřehnutelná vesnička Saturnia proslula svými termálními prameny, které vyhledávají hosté z celé Itálie. Kromě toho zde najdete původně gotický kostel Santa Maria Maddalena, trosky starořímské brány a archeologické muzeum.

Lázně Saturnia se nacházejí na jihu Toskánska v provincii Grosseto nedaleko jezera Bolsena. Je to asi 50 kilometrů od pobřeží Tyrhénského moře v oblasti Orbetella. Metropole Řím i Florencie jsou odsud zhruba stejně daleko (160 kilometrů), každá ovšem na opačnou stranu.

Co najdete v božských lázních Saturnia

Původ názvu obce pochází od římského boha zemědělství, sklizně a času Saturna, z antického období se dochovaly zbytky hradeb. Po několika staletích zapomenutí byla Saturnia znovu objevena koncem 19. století a rychle se stala význačným lázeňským centrem. Dnes zde sice žijí pouhé tři stovky stálých obyvatel, počet turistů však jejich počet mnohonásobně překonává.

Srdce Saturnie tvoří lázeňský areál pod širým nebem na soutoku potoků Gorello a Stellata, které dále tečou do říčky Albegna. Minerální prameny tady naplňují několik volně přístupných přírodních jezírek a vodopádů s termální vodou o teplotě 37,5 stupňů. A nechybí několik luxusních wellnessových areálů ani golfové hřiště.

  • Neváhejte tedy a navštivte lázně Saturnia v Toskánsku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím