Kingston

Lokalita: Jamajka Jamajka Kingston
Typ: Město

Náš názor

Kingston, hlavní město Jamajky

Administrativní a obchodní centrum země, kulturní křižovatka i důležitý přístav, to vše v sobě spojuje Kingston. Spíše než zástupy historických památek tady na vás dýchne jedinečná atmosféra místa, kde si dávají dostaveníčko hudebníci reggae, pravověrní rastafariáni i kněží vúdú. Procházka po jamajské metropoli rozhodně stojí za to.

Kingston leží na jihovýchodním pobřeží Jamajky v zajímavé lokalitě u Karibského moře a na úpatí Blue Mountains. Mezinárodní letiště Norman Manley se rozkládá na uzoučké šíji jižně od města, na jejímž konci se krčí pozůstatky dávné metropole Port Royal.

Historie města Kingston a jeho památky

Kingston vznikl v červnu 1692 právě na troskách města Port Royal, které zničilo zemětřesení. Jeho výrazný rozvoj však započal až po požáru v roce 1703. Hlavním správním střediskem ostrova se stal roku 1872. V současnosti v hlavním městě Kingstonu žije zhruba 700 tisíc obyvatel.

Na procházkách Kingstonem můžete navštívit přístav a také muzeum Boba Marleyho, nekorunovaného krále reggae. K odpočinku svádí Emancipation Park s řadou soch a fontán a k aktivnímu poznávání zve královská botanická zahrada Hope Gardens se zoologickou zahradou.

  • Poznejte neopakovatelnou atmosféru jamajské metropole Kingston.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím