×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
×

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
×

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Typ dopravy:

Odletová letiště:

×

Zadejte termín

Vybrané termíny

Vybrané termíny

×

Zadejte obsazenost

×

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

přidat další pokoj

Praktické informace při cestě na Jamajku

Jamajka,-to-je-idealni-dovolena.jpg

Na první pohled manuál k přežití, ve skutečnosti pár důležitých rad, aby vaše dovolená na Jamajce byla skutečně pohodová. Elektřina, pitná voda, opalování a pár dalších „drobností“…

Elektrický proud

V jamajské elektrické síti teče napětí v rozpětí 110 až 120 V s kmitočtem 50 Hz. Pozor však, zásuvky tady mají dva ploché kolíky! Pro připojení evropských spotřebičů je nutný nejen zásuvkový adaptér, ale u přístrojů bez přepínání mezi 110 a 220 V také měnič. Měniče i s adaptéry lze zakoupit v České republice i na místě, popřípadě jsou k zapůjčení v recepcích mezinárodních hotelů.

Voda

Voda z řadu je na Jamajce pitná bez jakýchkoliv následných problémů. Balená voda je sice k dostání všude, avšak turisté ji většinou kupují jen kvůli rozdílné chuti oproti té vodovodní, nikoliv ze zdravotních důvodů.

Bezpečnost a kriminalita

Zločinnost, včetně té násilné, je na Jamajce poměrně závažný problém. Nejvíce je zaznamenávána ve velkých městech a dochází k ní zejména v chudinských čtvrtích. Ovšem i jinde by si turisté měli dát pozor na pouliční kriminalitu, hlavně krádeže. Mějte u sebe vždy jen nezbytnou hotovost a hlídejte si cestovní doklady.

Policie bývá často neefektivní a mnohdy zkorumpovaná. Není neobvyklé přijímání úplatků, mají-li policisté věnovat deliktu vůbec nějakou pozornost.

Opalování

Tropické sluníčko opaluje velmi intenzivně. Evropané by se na Jamajce pochopitelně měli řídit zásadami zdravého opalování. To znamená používat krémy s vyšším ochranným faktorem a zdržet se nechráněného pobytu na přímém slunci během poledních hodin.

Pozitivní zpráva pro nudisty, v posledních letech i tady vznikají naturistické pláže a zóny, na své si přijdou taktéž ženy slunící se „nahoře bez“.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím

Chcete být součástí týmu největší cestovní skupiny v ČR?
Vyberte si
odpovídající pozici v sekci

KARIÉRA

×

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč max. 450 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje