×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Praktické informace při cestě na Jamajku

Jamajka,-to-je-idealni-dovolena.jpg

Na první pohled manuál k přežití, ve skutečnosti pár důležitých rad, aby vaše dovolená na Jamajce byla skutečně pohodová. Elektřina, pitná voda, opalování a pár dalších „drobností“…

Elektrický proud

V jamajské elektrické síti teče napětí v rozpětí 110 až 120 V s kmitočtem 50 Hz. Dejte však pozor na to, že zásuvky zde mají dva ploché kolíky! Pro připojení evropských spotřebičů je nutný nejen zásuvkový adaptér, ale u přístrojů bez přepínání mezi 110 a 220 V také měnič. Měniče i s adaptéry lze zakoupit v České republice i na místě, popřípadě jsou k zapůjčení v recepcích mezinárodních hotelů.

Voda

Voda z řadu je na Jamajce pitná bez jakýchkoliv následných problémů. Balená voda je sice k dostání všude, avšak turisté ji většinou kupují jen kvůli rozdílné chuti oproti té vodovodní, nikoliv ze zdravotních důvodů.

Bezpečnost a kriminalita

Zločinnost, a to i násilná, se bohužel nevyhýbá ani Jamajce. Soustřeďuje se zejména ve velkých městech v chudinských čtvrtích, kam se ale turista, pokud sám nechce, běžně nedostane.Na pouliční kriminalitu a drobné krádeže si ale turisté musí dávat pozor všude. Doporučujeme nosit s sebou pouze nezbytnou hotovost a být velmi opatrní na své cestovní doklady.

Policie bývá často neefektivní a mnohdy zkorumpovaná. Není neobvyklé přijímání úplatků, mají-li policisté věnovat deliktu vůbec nějakou pozornost.

Opalování

Tropické sluníčko opaluje velmi intenzivně. Evropané by se na Jamajce pochopitelně měli řídit zásadami zdravého opalování. To znamená používat krémy s vyšším ochranným faktorem a zdržet se nechráněného pobytu na přímém slunci během poledních hodin.

Pozitivní zprávou pro nudisty je to, že v posledních letech i tady vznikají naturistické pláže a zóny, na své si přijdou taktéž ženy slunící se „nahoře bez“.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje