×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Prožijte nezapomenutelnou
dovolenou!

Co si vychutnat v pestré gastronomii Kataru

Ačkoliv by se vzhledem k omezené produkci v zemědělství mohlo zdát, že katarská kuchyně bude spíše jednoduchá a chudší, není tomu ani zdaleka tak. Katar je dokonce gastronomickým centrem arabského světa.

Katarskou kuchyni charakterizují ryby, rýže a koření

Nikdy tu nechybí hojnost ryb a mořských plodů. Mnoho druhů se také ve velkém dováží, stejně jako potraviny, které se zde pěstovat nedají. Na jídelních lístcích najdete nejčastěji krevety, humry, kraby, z ryb makrelu, lososa, pražmu, mořského vlka, ale i mladé žraloky a mnohé další, o kterých jste možná nikdy ani neslyšeli.

Katarská jídla za staletí přijala mnohé chutě kuchyní indického subkontinentu, Íránu, zemí Levanty (východního Středomoří) a severní Afriky. Pokrmy jsou vždy bohatě kořeněné a chutěmi nezapřou orientální původ.

V katarském jídelníčku nikdy nechybí velké množství čerstvých ryb, křehké jehněčí nebo kuře. Zpravidla se k masu podává šafránová rýže, pečené granátové jablko a klasická chlebová placka, případně čerstvý salát.

Jaká jsou tradiční katarská jídla

Kuchyně

V Kataru byste neměli vynechat nejoblíbenější tradiční pochoutky jako kousa mahshi. Jedná se o pečenou cuketu plněnou směsí mletého jehněčího, nebo hovězího masa lehce ovoněného kardamomem, kořením zaatar, česnekem, pepřem a dalším kořením. Jí se nejčastěji s rajčatovým pyré a připomíná orientální verzi našich plněných paprik.

Potrpíte-li si na grilování, nesmíte si nechat ujít delikatesu ghuzi. Je to na dřevěném uhlí pozvolna pečené celé jehně, též servírované s nadýchanou šafránovou rýží.

Nápoje a sladkosti aneb na závěr to nejlepší

Rozhodně si nesmíte odpustit ani šálek vynikající arabské kávy vařené se zrnky kardamonu, šafránu a růžové vody podávané s čerstvými datlemi.

Tuto symboliku trpkosti a sladkosti života si určitě vychutnáte bok po boku s tradičními arabskými dezerty, ať už to bude kousek tradiční baklavy, osvěžující a lehoučký mléčný puding mehalabiya nebo esh asaraya, známý jako „božský chléb sultánova harému“.

Pokud si budete chtít dopřát to nejlepší z katarské kuchyně, zajděte si do oblasti Souq Waqif v metropoli Doha (Dauhá).

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje