Dauhá

Lokalita: Katar Katar Dauhá
Typ: Město

Náš názor

Dauhá, město kupecké, město královské

Točily se tady filmové Hvězdné války, pod elegantními mrakodrapy se táhnou písečné pláže a rušné bulváry obklopují rozlehlé obchodní galerie. Vítejte v hlavním katarském městě Dauhá (Doha), které ukrývá celou řadu turistických magnetů v čele s královským palácem, starým tržištěm, přístavem, koňským trhem a mnoha dalšími.

Velkoměsto Dauhá (kolem 1,5 miliónu obyvatel) leží na východě Kataru u břehů Perského zálivu. Jeho rozloha dosahuje (bez předměstí) 132 kilometrů čtverečních. Velkou porci z nich zabírá velice vytížené mezinárodní letiště Matar amad al-Duwali.

Poznejte Dauhá, nejbohatší město světa

Původní osada se proslavila pod jménem Al-Bídá lovem perel, hlavním městem se už jako Dauhá (odvozenina z arabského ad-dawha, tzn. „velký strom“) stala v roce 1971. Dnes v ní můžete obdivovat nejrozmanitější styly arabské architektury od tradičních vzorců až po odvážné moderní linie budoucnosti. Symbolem následujících desetiletí se má stát umělé souostroví Perla, hypermoderní čtvrť Lusail či Muzeum islámského umění.

Za nákupy a oddechem se můžete vydat na tradiční trh Souq Al Waquif, do obchodních galerií City Centre Mall, Mall of Qatar či Villaggio Mall, do unikátního zábavního parku Gondolania nebo na nábřežní promenádu Corniche. Za vidění rozhodně stojí také:

  • Katarské národní muzeum,
  • královský palác Emiri Diwan,
  • dostihové závodiště a stáje Al Shaqab,
  • Arabské muzeum moderního umění Mathaf,
  • závodní okruh Losail International pro motocyklovou Velkou cenu Kataru.
  • Neváhejte tedy a navštivte Dauhá v Kataru.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím