Oblasti v destinaci - Katar

Mapa

Podrobné informace

  • 33 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1QAR/6,525CZK

* průměrné teploty

Katar, exotická dovolená v srdci Perského zálivu

Obyvatelé Kataru vám řeknou, že není lepšího místa, kde se seznámit s arabskou kulturou a zažít úžasné momenty spojující bohatou historii prastaré kultury s nejmodernějším luxusem 21. století. Malá, ale magická země na poloostrově v srdci Perského zálivu ukrývá tržiště, pískovcové útvary, přístavy kupeckých lodí dhow i pouštní duny, které křižují velbloudí karavany.

Samozřejmě, že v Kataru nechybí dlouhé pláže s jemným pískem. Zvolna mizí v teplé mořské vodě a z druhé strany je lemují mohutné duny Katarské pouště. Pokud vás tropické pobřeží během dovolené v exotice omrzí, vydejte se na projížďku terénním vozem, výlet do národního parku Umm Tais či prohlídku dostihového závodiště a stájí Al Shaqab.

Cenově výhodná exotická dovolená u moře v Kataru

K dalším lákadlům exotické dovolené all inclusive v Kataru patří „vnitrozemské moře“ Khawr al Udayd, vodní svět Aqua Park Qatar či stále populárnější sandboarding. Nechte se rozmazlovat leskem supermoderní metropole Dauhá s umělým ostrovem Perla a Muzeem islámského umění.

Za ochutnání stojí tradiční katarská kuchyně včetně šálku pravé arabské kávy podávané s čerstvými datlemi. Nechte se zlákat místními trhy a přivezte si domů léčivou růžovou vodu, čerstvě drcený šafrán či tradiční parfémový olej. A chcete-li něco opravdu výjimečného, nechte si na míru ušít pánský dišdaš nebo dámskou abáju.

Vyberte si zájezd do Kataru

Úchvatný svět Kataru a jeho zajímavá místa čekají jenom na vás, stačí si vybrat některý z našich zájezdů. Do Kataru se můžete podívat i za příznivou cenu v rámci nabídky exotické dovolené last minute Katar a first minute Katar.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Katar