Písečné pláže v Kataru vás nadchnou

Katarské pobřeží je po téměř celé své délce lemováno písečnými plážemi s vápencovými kameny. U většiny pláží je moře velmi mělké a barva vody hraje díky pouštnímu písku všemi odstíny tyrkysové. Sami Katařané na pláže příliš nechodí, a proto, pokud si budete chtít udělat výlet, můžete se těšit, že budete mít koupání v podstatě jen pro sebe. Na druhou stranu nelze počítat se zázemím a službami a v létě je většinou problém najít byť jen malý kousek stínu.

Výběr z nejlepších pláží Kataru

Pokud nehledáte divoké přírodní pláže, pak tou nejlepší volnou jsou pláže u hotelových resortů v Doha (Dauhá), kde mají klienti hotelů vstup zdarma (ostatní návštěvníci za poplatek), nebo v přístavním městě Mesaieed. Na obou místech je však třeba počítat s největší koncentrací turistů.

Pláž

Sealine Beach

Jedna z nejoblíbenějších pláží v Kataru. Nachází se na jihu přístavního města Mesaieed, asi 45 minut jízdy na jih od hlavního města Doha. Nabízí krásné prostředí divoké pouštní pláže ideální pro odpočinek a skvělé koupání v průzračné vodě.

Během pracovního týdne je tu méně návštěvníků, o víkendu, tedy v pátek a v sobotu, počítejte s několikanásobně vyšší návštěvností. Můžete se tu projet na velbloudech, arabských koních nebo si půjčit kolo. Se čtyřkolkou pak můžete vyrazit do písečných dun. V blízkosti jsou kavárny a restaurace.

Al Maroona Beach

Rozlehlá pláž, kde budete mít desítky metrů písku téměř jen pro sebe. Voda je tu krásně čistá, a jak je pro Katar typické, i mělká, nicméně plavat se dá. Pokud budete objevovat pláže s dětmi, sem je určitě vezměte. Navíc díky tomu, že se podél pobřeží nachází nesčetné množství mušlí, budou mít o zábavu postaráno.

Pláž u Ghost Town

Přírodní divoká pláž poblíž tradiční katarské vesnice Ghost Town, která je známá jako archeologické naleziště. Pláž je zajímavá tím, že se zde tvoří jakési malé atolky, které se objevují a mizí v závislosti na přílivu a odlivu. Voda je tu krásně čistá, velmi teplá a hloubka ideální na plavání. Cesta na pláž je obtížnější, a proto doporučujeme půjčit si k cestě vhodný typ vozu.

Dukhan Beach

Tuto pláž najdete asi 80 kilometrů od hlavního města Doha v oblasti Dukhan. Těšit se můžete na krásný jemný bílý písek a průzračnou vodu. Pláž je perfektní i pro děti. Pokud máte rádi vlny, budete mile překvapeni. Nedaleko pláže je možnost občerstvení.

Al Dhakira Beach

V oblasti Al Khor najdete místo ideální zejména pro projížďky na kajaku, kde můžete kromě průzračného moře vidět i mangrovy a malé rybičky. Na koupání to tu sice moc není, ale pro piknik s trochou dobrodružství stojí tato lokalita za návštěvu.

Corniche

Další pláž v oblasti Al Khor, která by měla zůstat ve vašem hledáčku. Je perfektní pro rodinný výlet, při kterém si užijete příjemné procházky, děti tu najdou dětské hřiště, altánky a lavičky. Pokud hledáte klidné místo k odpočinku, kde se můžete nadýchat čerstvého vzduchu a užívat si pohledy na klidnou hladinu moře, určitě se sem vypravte.

Khor Al Udeid Beach

Úžasná pláž téměř na hranicích se Saudskou Arábií. Je lepší se sem vypravit s někým, kdo oblast dobře zná, doporučujeme proto využít služeb místních cestovních kanceláří. Tato oblast nadchne milovníky koupání, pikniků a relaxace na výjimečných místech a v neposlední řadě i milovníky adrenalinu.

V blízkosti pláže jsou krásné písečné duny přímo vybízející k projížďce na čtyřkolkách nebo velbloudech. Pokud vydržíte do západu slunce, naskytne se vám skutečně romantická podívaná na duny nořící se do nekonečného moře.

Simaisma Beach

Velmi pěkná osamělá pláž, perfektní i pro koupání, která leží severně od hlavního města. Naleznete tu skvělé zázemí pro děti včetně hřiště a altánků, toalety i možnosti občerstvení. V blízkosti je hezký park. Voda je tu poměrně dlouhou dobu mělká, větší hloubka je až dál od břehu.