Do Keni za pravým safari

Splňte si svůj sen o africkém dobrodružství a bílých plážích Indického oceánu!

Dovolená 2v1 relax i poznání
Národní parky se safari
Překrásné pláže a čisté moře
Komfort v business class
Kvalitní hotelové resorty

Nejlepší národní parky v Keni

Keňa je tou nejlepší destinací pro návštěvu safari národních parků. Najdete zde nejznámější a nejvyhlášenější národní parky na světě, které nabízí příležitost pozorovat divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí a zároveň možnost vidět nedotčenou krásu přírody v srdci východní Afriky. Podívejte se na TOP 6 nejlepších safari národních parků v Keni.
Národní rezervace Masai MaraNárodní rezervace Masai Mara

Nejznámější národní park Masai Mara v Keni pojmenovaný po Masajích, původních obyvatelích této oblasti. Uvádí se, že je nejlepším parkem pro pozorování velkých šelem v celé Africe. Lvi, leopardi, gepardi jsou v této rezervaci celkem snadno k vidění. Žijí zde i hyeny, šakali, sloni, buvoli, antilopy, nosorožci a několik stovek druhů ptáků. Park je navíc známý svým každoročním stěhováním stád pakoňů a zeber
Chráněná oblast Ol PejetaChráněná oblast Ol Pejeta

Soukromá chráněná oblast je proslulá svou hojnou a rozmanitou divokou zvěří včetně známé "velké pětky" – řadí se sem sloni, nosorožci, lvi, levharti a buvoli. V rezervaci Ol Pejeta je možné narazit i na ohroženého nosorožce dvourohého. V oblasti žije mnoho predátorů, takže je velká šance, že zrovna nějakého uvidíte. Kromě safari zde můžete navštívit interaktivní středisko pro vzdělávání o ochraně přírody.
Národní park AberdareNárodní park Aberdare

Aberdare, jeden z nejkrásnějších a nejrozmanitějších parků v Keni, je známý svými pralesy, vodopády, pohořím, řekami i údolími. Je domovem velmi vzácných zvířat jako černý serval, černý panter a bongo horský. V parku můžete pozorovat divokou zvěř v hustém lese ze zvýšené polohy, takže ji lépe uvidíte.
 
Národní park AmboseliNárodní park Amboseli

Amboseli patří mezi nejoblíbenější národní parky v Keni. Přezdívá se mu „země obrů“, protože zde žije velká populace slonů. Amboseli je také domovem dalších druhů zvířat a ptáků včetně lvů, buvolů, žiraf, nosorožců, hyen, pelikánů a mnoha dalších. Mimo jiné je známý ohromujícími výhledy na horu Kilimandžáro, která se tyčí nad parkem, a také svými bažinami a mokřady.
Národní rezervace SamburuNárodní rezervace Samburu

Nachází se na uprostřed Keni a žije v ní kmen Samburů, který je proslulý svými pestrobarevnými korálky a látkami. V rezervaci se vám naskýtá možnost spatřit slony, lvy, leopardy, gepardy a více než 450 druhů ptáků. K vidění jsou i vzácné poddruhy zvířat, jako je zebra Grévyho, žirafa síťovaná, oryx východoafrický, gerenuk neboli antilopa žirafí a hyena skvrnitá.
Narodní park Lake NakuruNárodní park Lake Nakuru

Úžasné místo s jezerem Nakuru, hlavním magnetem parku, kde se slétává obrovské množství ptáků. Růžoví plameňáci se zde údajně dají počítat v milionech. Můžete zde vidět také pelikány, kormorány, orly, volavky a kladivouše. V celém národním parku je navíc možné spatřit černé a bílé nosorožce, hrochy, zebry, gazely, žirafy a lvy.

Další zážitky v Keni

Kromě safari si můžete v Keni dopřát pestrou škálu úžasných zážitků. Odpočiňte si na úchvatných plážích na pobřeží Indického oceánu, prozkoumejte města jako Nairobi a Mombasa s bohatou kulturou a historií, naplánujte si výstup na Mount Kenya a navštivte i jiná zajímavá místa. Keňa je zkrátka perfektní destinací pro každého!
Pláž DianiPláž Diani

Pláž Diani je jednou z nejkrásnějších pláží v Keni. Nachází se na jihu země, cca 30 km od Mombasy. S bílým pískem, palmami a tyrkysovým mořem je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Voda je zde teplá a průzračná a v pozadí pláže se tyčí hora Kilimandžáro.
Hora Mount KenyaHora Mount Kenya

Mount Kenya je hned po Kilimandžáru nejvyšší horou v zemi a celkově druhou nejvyšší horou v celé Africe. Tento masiv je vysoký 5 199 metrů a je krásně vidět z hlavního města Nairobi. Vrchol hory je oblíbeným cílem turistických i horolezeckých výprav.
Město LamuMěsto Lamu

Město Lamu leží na stejnojmenném ostrově a je nejstarším trvale obydleným městem v Keni. Jeho kořeny sahají až do roku 1370, kdy bylo založeno jako svahilský přístav. Má jedinečnou multikulturní atmosféru (žijí zde Evropané, Indové i Peršané) a skvělé pláže. Najdete tady 23 mešit, starobylou pevnost z 19. století a tradiční dřevěné domy.

Leťte v komfortu business class

Když na dovolenou do Keni, tak ve velkém stylu. Dopřejte si během 9hodinového letu luxus business class v moderním letounu Boeing 737 MAX. Ať vaše dovolená stojí za to od první až do poslední minuty.

TOP hotely v africké Keni

Načítám...

Vaše cestovatelské zážitky na vás čekají v Keni

Safari v Keni
Národní rezervace Masai Mara
Kmen Samburů
Domorodci, Keňa
Safari jeep, Keňa
Jezero Bogoria, Keňa
Národní park, Keňa
Suvenýry, Keňa
Keňa

Prozkoumejte úžasnou Keňu