Aktivity a zábava v Keni

Hlavnim-lakadlem-Keni-je-uzasna-priroda.jpg

Keňa má na turisty připravenu celou škálu svodů a pokušení, jimž rádi podlehnou. Dobře se tady nakupuje, obchody jsou přeplněny nejrůznějšími suvenýry, rozvíjí se sportovní nabídka a samozřejmě nechybí rušný noční život, obzvláště ve velkých městech.

Sport a pohyb

Především za účelem vyžití turistů vzniklo kolem mořského pobřeží množství sportovišť. Vévodí jim místa pro plážový volejbal či fotbalové plácky, v poslední době rostou jako houby po dešti i tenisové kurty a úžasné golfové resorty.

Viktoriino jezero a jeho kouzla

Skvěle se „zahřejete“ také turistikou. Lze ji provozovat v horách i v deštných pralesích nebo v unikátní klimatické oblasti Viktoriina jezera. Jsou sem často nabízeny i několikadenní výlety a dobrodružné treky, během nichž spatříte fascinující africkou faunu a flóru.

Nakupování a utrácení

Klasická obchodní centra jsou situována do velkých měst, kde se také konají obrovské trhy. Na menší trhy, pouliční stánky a obchody lze pak narazit téměř všude, kde se někdy objevil nějaký turista.

V Keni hledejte zejména místní produkty a zajímavé suvenýry. Nejtypičtější jsou různé sošky z ebenového dřeva zvané makonde, vyřezávané kmenové masky, sisálové košíky, místní pestrobarevné oděvy kanga, tkané látky nebo tradiční masajské šperky a jiné výrobky.

Na trzích si hrajte na chuďase

Zejména na trzích se musí smlouvat, jednak to patří k místnímu koloritu, ale také se díky tomu dají ušetřit nemalé peníze. Není na tom nic složitého, obě strany navrhnou částku a postupně se dostanete zhruba na půl cesty.

Zábava a noční život

Keňa žije z cestovního ruchu, proto tady existuje nepřeberné množství zábavních příležitostí. Kromě obvyklých plážových radovánek včetně potápění, rybolovu a surfování lákají turisty především denní i noční safari, která můžete absolvovat terénními vozy nebo letecky. Populární jsou raftingové výlety na řekách Tana a Galana či vysokohorská turistika v oblastech národního parku Mount Kenya, v pohoří Matthews Range nebo Ndoto Mountains.

V metropolích jako Nairobi a Mombasa i v turistických centrech je v provozu spousta diskoték a nočních klubů, barů, restaurací a dalších zábavních zařízení.

Keňské státní svátky

  • 1. leden – Nový rok
  • Březen až duben – Velikonoce
  • 1. květen – Svátek práce
  • 1. červen – Den svébytnosti (Madaraka Day)
  • 10. říjen – Den prezidenta (Moi Day)
  • 20. říjen – Den prvního prezidenta (Kenyatta Day)
  • 12. prosinec – Den nezávislosti (Jamhuri Day)
  • 25. prosinec – 1. svátek vánoční (Christmas Day)
  • 26. prosinec – 2. svátek vánoční (Boxing Day)

  • Zpět na přehled informací o Keni a nabídku zájezdů.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím