Cayo Coco a Cayo Guillermo

Lokalita: Kuba Kuba Cayo Coco a Cayo Guillermo
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Cayo Coco a Cayo Guillermo, zázraky v Královských zahradách

Malé ostrůvky Cayo Coco a Cayo Guillermo obklopuje druhá největší korálová bariéra na světě (po Velké australské) s rozmanitým mořským životem. Patří mezi nejkrásnější letoviska na severu Kuby. O jejich významu ostatně svědčí i vlastní letiště Aeropuerto Internacional de Jardines del Rey, kam se létá přímo z mezinárodního letiště v Havaně.

Cayo Coco a Cayo Guillermo tvoří součást panenského souostroví Archipiélago de Camagüey, známého pod jménem Jardines del Rey (Královské zahrady). Západně od nich se vine stužka drobných ostrůvků až k věhlasnému rekreačnímu centru Varadero. Na východě se za Cayo Sabinal spojují s pevninou, na kterou se lze dostat i po 25 kilometrů dlouhé hrázi přes lagunu Bahía de Perros.

Vyzkoušejte báječné koupání v Královských zahradách

Na Cayo Coco a Cayo Guillermo vás čekají nádherné, bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami. Průzračné teplé moře zde vybízí k celé řadě vodních sportů či jen k báječné relaxaci. Během pobytu můžete vybírat z mnoha aktivit v čele s beach volejbalem, jízdou na katamaránech, kajacích nebo šlapadlech, lukostřelbou, tenisem i windsurfingem.

Na ostrovy Cayo Guillermo a Cayo Coco mimo jiné umístil Ernest Hemingway část děje svého slavného románu Stařec a moře.

  • Neváhejte tedy a navštivte Cayo Coco a Cayo Guillermo na Kubě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím